Najciekawsze wydarzenia w twoim mieście na weekend! 17-18 stycznia 2015

Fot. Screeny z Facebooka / http://on.fb.me/1IEsyo0 / http://on.fb.me/1DIUwiw
Poniżej przedstawiamy wam najciekawiej zapowiadające się wydarzenia z kilku polskich miast w zbliżającym się weekendzie:

Warszawa
Szafing na Bielanach
Data wydarzenia:
piątek 16 stycznia 2015
godz. 10:30 – 12:30
Klub Mam i Tatusiów na Bielanach zaprasza na wymianę ubrań.
Al. Zjednoczenia 19
Stacja metra: Stare Bielany
W klubie obowiązuje zmiana obuwia.
WSTĘP 5 zł na cele statutowe stowarzyszenia. 

Sobotnie spotkania ze sztuką i historią
Data wydarzenia:
sobota 17 stycznia 2015
Cykl comiesięcznych spotkań prowadzonych przez pracowników i współpracowników Zamku Królewskiego w Warszawie. Celem Sobotnich spotkań ze sztuką jest przybliżenie najcenniejszych dzieł sztuki z zamkowej kolekcji i pomoc w odkryciu tych, które – mimo że ciekawe i wartościowe – nie są dostępne szerokiej publiczności.

W sobotę 17 stycznia 2015 r. o godz. 10.30 zapraszamy na wykład
Palcem po mapie, czyli ABC z historii kartografii.
Prowadzenie: dr Kazimierz Kozica
Zbiórka w Sieni Głównej Zamku.
Wejście na podstawie biletu wstępu na zajęcia PDM (7 zł).
www.zamek-krolewski.pl

Warsztaty rodzinne w Zachęcie
Dzieci 4 - 10 lat
Data wydarzenia:
niedziela 18 stycznia 2015
Warsztaty na wystawach, skierowane do rodzin z dziećmi w wieku 4–10 lat. Po obejrzeniu wystawy dzieci i rodzice, pod okiem animatorów, wykonują pracę plastyczną.

Jak co roku, w ramach akcji „Ferie w Empiku”, Empik zaprasza wszystkie dzieci z Warszawy na specjalnie dla nich przygotowany cykl warsztatów. Kolejny raz udowodnimy, że wolny czas spędzony w mieście wcale nie musi być nudny. Bezpłatne zajęcia, prowadzone przez doświadczonych animatorów będą doskonałą okazją, do zmiany w ulubionego zwierzaka poprzez malowanie buziek oraz poznania techniki zdobienia Decupage. Warsztaty odbędą się w dwa kolejne weekendy, w warszawskim Empiku w Centrum Handlowym Arkadia przy alei Jana Pawła 82.

Warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie „Adoracja słodyczy”.
godz. 12.30 (dzieci 4-6 lat)
godz. 15.00 (dzieci 7-10 lat)

Słodka gorycz
Nie da się ukryć, że na świecie jest wesoło i smutno na raz, choć czasem bardzo trudno to zrozumieć. Nikt nie chce się smucić – niestety, czasem nie mamy wyjścia, ale czy poprzez smutek nie poznajemy świata i siebie samych? Bardzo wiele dzieł sztuki pokazuje ciemną stronę rzeczywistości, co dziwne, takie dzieła znajdziemy nawet na wystawie Adoracja słodyczy. Przyjrzymy się im dokładnie i zastanowimy, dlaczego ich autorzy zrobili je w taki kolorowy sposób. Następnie stworzymy „pocieszki” – prace, które w godzinę złego humoru przypomną nam radosne chwile.

Prowadzenie: Kamil Niedziałek
Zapisy: informacja@zacheta.art.pl
UWAGA POSIADACZE KARNETÓW! Karnet nie zwalnia z zapisywania się na warsztaty
koszt: 18 zł (bilet rodzinny)
Kraków
Targ śniadaniowy
Data wydarzenia: od soboty 17 stycznia 2015 do niedzieli 18 stycznia 2015
Targ Śniadaniowy to cykliczne wydarzenie, które w każdy weekend odbywa się na terenie Krakowa. Targ trwa do 29 marca 2015.


Chcemy na nasze śniadania dostarczyć produkty najwyższej jakości i razem z Państwem stworzyć ciepłą i relaksującą atmosferę tego wydarzenia.
Stawiamy przede wszystkim na jakość produktów, oraz jak najkrótszą ich drogę od producenta na śniadaniowy stół. Naszym celem jest popularyzowanie idei wspólnych śniadań.

Na targach śniadaniowych:
- Umożliwimy zakup świeżych warzyw i owoców, przetworów mięsnych i nabiałowych, oraz tradycyjnych i regionalnych produktów od lokalnych producentów. Znajdziecie także wiele dobrego z różnych stron świata !
- Stworzymy warunki do wspólnego posiłku z przyjaciółmi - śniadania z możliwością zjedzenia przy stołach w jadalni wewnątrz, oraz na zewnątrz
- Zaprezentujemy organizacje zajmujące się świadomym i zdrowym stylem życia, będziemy rozwijać dziecięcą kreatywność poprzez działania warsztatowe.
- Pragniemy stworzyć miejsce sąsiedzkich spotkań, które spoi lokalną społeczność.

Kontakt do Organizatora
wystawcy, kooperacja:
krakow@targsniadaniowy.pl,
filip@targsniadaniowy.pl

Nowohucki Uniwersytet Dzieci - „Z czego składa się powietrze?”
Dzieci 4 - 10 lat
Data wydarzenia:
sobota 17 stycznia 2015
godz. 10:00 – dzieci w wieku 4,5–6 lat
godz. 11:15 – dzieci w wieku 7-10 lat

Zapraszamy na kolejne zajęcia w ramach dziecięcego uniwersytetu. Tym razem dzieci poznają historię odkrycia gazów wchodzących w skład powietrza.
 

Zobaczą historyczny eksperyment otrzymywania azotu, dwutlenku węgla i wodoru, a samodzielnie otrzymają tlen. Warsztaty przybliżą również postaci wielkich naukowców, którzy przyczynili się do rozwoju nauki.
Szczegółowe informacje:
www.nck.krakow.pl
oraz pod numerem telefonu 12 644 02 66, wew. 37

Budujemy szopkę krakowską!
Dzieci od 6 lat
Data wydarzenia:
niedziela 18 stycznia 2015
godz. 11:00 (w każdą niedzielę)
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza dzieci na warsztaty szopkarskie. Uczestnicy zapoznają się z kolejnymi etapami budowy szopki krakowskiej i wspólnie ją wykonają, ucząc się podstaw jej konstruowania i dekorowania.
Wstęp: 6 złotych od osoby

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o wcześniejszą rezerwację, której można dokonać dzwoniąc do Centrum Obsługi Zwiedzających pod numer telefonu 12-426-50-60.
Zapraszamy!
Poznań:
Palcem po mapie - jedziemy do Rumunii!
Dzieci od 6 lat
Data wydarzenia:
niedziela 18 stycznia 2015
godz. 12:00

Jak dojechać do zamku hrabiego Drakuli? Jakie rozmiary miał najmniejszy wydany na świecie banknot? Czy istnieją wesołe cmentarze? Gdzie znajduje się największa w Europie rzeźba? Czy mamałyga może być smaczna?
Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, a do tego jesteś małym odkrywcą i dzielnym poszukiwaczem przygód, przyjdź na zajęcia Palcem po mapie, zwiedź z nami cały świat i zdobądź stempelki do paszportu małego podróżnika.
W styczniu ruszamy w podróż do Rumunii!

Przewodnik podróży: Aleksandra Podżorska
Miejsce: Muzeum Narodowe w Poznaniu (dotychczasowa nazwa: Galeria Malarstwa i Rzeźby), Al. Marcinkowskiego 9

Koszt zajęć: 12 zł od uczestnika; opiekunowie - wstęp wolny
Na zajęcia obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy przesyłać z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem na adres e-mail: a.podzorska@mnp.art.pl (liczba miejsc jest ograniczona).
Trójmiasto:
Muzealne sztuczki - Bale i zabawy, czyli jak bawiono się w dawnych czasach
Dzieci 5 - 8 lat
Data wydarzenia:
sobota 17 stycznia 2015
godz. 11:00- 12:30

MUZEALNE SZTUCZKI – sobotnie warsztaty rodzinne Czy zwiedzając nasze muzeum, zastanawialiście się z jakiego powodu struś trzyma w dziobie klucz? Po co gdańskiej szafie pięć nóg? Do czego służył tajemniczy, złoty przedmiot przyczepiony do paska patrycjuszki? A co dzieje się w spiżarni? Jeśli tak, to serdecznie zapraszamy na sobotnie warsztaty – o wszystkim opowiemy, pokażemy, a na koniec stworzymy wyjątkowe dzieła!
 „Zimowe opowieści pędzlem malowane”

Informacje dla rodziców:
– zajęcia odbędą się w Oddziale Sztuki Dawnej, ul. Toruńska 1, Gdańsk
– udział dziecka w warsztatach kosztuje 1 zł, opiekunowie płacą bilet ulgowy
– obowiązuje zapisanie się na listę uczestników
– można zapisać się na pojedynczy warsztat, lub na całość – zapisy przyjmujemy w Oddziale Sztuki Dawnej pod numerem telefonu (58) 301 70 61 w. 216 i 252
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE