Nastolatki chcą jechać na dżihad. Coraz więcej młodych interesuje się „świętą wojną”

W Austrii zatrzymano dwie nastolatki, które planowały uciec do Syrii i wyjść za mąż za bojowników Państwa Islamskiego.
W Austrii zatrzymano dwie nastolatki, które planowały uciec do Syrii i wyjść za mąż za bojowników Państwa Islamskiego. Fot. TreedomHouse / http://bit.ly/1KANYUU CC BY 2.0 / http://bit.ly/1mhaR6e
Władze Austrii zatrzymały dwie nastoletnie dziewczyny, które próbowały przedostać się do Syrii, by tam wyjść za mąż za bojowników dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie - poinformowała właśnie prokuratura w Salzburgu.

Jedna z dziewcząt miała 16 lat, druga 17. Dziewczyny pochodzą z rodzin o bośniackich i czeczeńskich korzeniach. Przebywają w areszcie śledczym.

To nie pierwszy przypadek, gdy młodzi ludzie z Europy, próbują przyłączyć się do „świętej wojny.” W październiku władze zatrzymały pod zarzutem działalności terrorystycznej 14-latka, który planował podróż do Syrii i w internecie próbował znaleźć instrukcję zbudowania bomby.

Z kolei w kwietniu dwie 17-latki z Austrii zniknęły z domu. Według ich rodziców nastolatki wyjechały do Syrii i przyłączyły się do dżihadystów. Miały pojechać tam, by urodzić dzieci bojownikom. Według niektórych źródeł, obie zaszły już w ciążę. Są poszukiwane przez Interpol.

Austriackie MSW szacuje, że ok. 170 osób wyjechało z Austrii na Bliski Wschód, by przyłączyć się do zbrojnych organizacji islamistycznych. We Francji mówi się o tym, że do Syrii i Iraku, by popierać dżihadystów, wyjechało blisko tysiąc osób.

Źródło: Tvn24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE