Wygodna pościel dla dziecka to dłuższy sen... również rodziców

Fot. Materiały Sangotrade
Spokojny sen niemowlaka to marzenie wielu rodziców. Niektórzy uważają, że nierealne i narzekają, że ich dziecko śpi niespokojnie budząc co noc rodziców. Warto jednak wiedzieć, że dziecięcy sen w dużej mierze zależy od rodziców - od tego jak przygotują łóżeczko, pokój i przede wszystkim jakiej użyją pościeli. Odpowiednio dobrana może sprawić cuda, czyli pozwolić komfortowo przespać noc (lub przynajmniej większą jej część) dziecku, czyli również rodzicom.

Pościel dla dziecka powinna być przede wszystkim uszyta z dobrej jakościowo bawełny - tylko wtedy jest nie tylko przewiewna, ale i trwała. Można ją prać praktycznie w nieskończoność, a i tak będzie wyglądać ładnie. Poza tym żadnych frendzelków, falbanek i innych potencjalnie łaskoczących lub drapiących ozdób.
Kołdra nie może być za ciepła, ani za lekka - dziecko będzie się pociło. Najlepiej, aby wypełnienie kołdry było antyalergiczne. Powinna być również dostosowana do wzrostu dziecka.

Jeśli decydujemy się na kołdrę z guziakami muszą one być bardzo solidnie przyszyte, tak aby w żaden sposób same nie mogły odpaść - znaleziony w prześcieradle guzik dziecko mogłoby połknąć.
Najmniejsze dzieci powinny spać bez poduszki, bo może ona utrudniać im oddychanie. Starsze - oczywiście z poduszką, ale tu również trzeba pamiętać, aby nie kupować poszewek z różnymi naszywkami, bo dziecku śpi się na tym niewygodnie, a poza tym mogą one podrapać twarz.

Wygodną i dającą szansę na długi sen pościel oferuje firma Sangotrade. Wszystkie zestawy pościeli dla dzieci Sangotrade są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Atrakcyjne wzory dla chłopców i dziewczynek pozwolą rodzicom wybrać taki zestaw, który nie tylko będzie odpowiedni dla wieku, ale również będzie pasował np. do wystroju pokoju. Pościele Sangotrade można kupć w sklepie internetowym firmy.
Oprócz pościeli...
Choć dobra pościel to podstawa, to jednak nie załatwia wszystkiego. Specjaliści radzą, aby zawsze (również zimą) wietrzyć przed snem pokój dziecięcy. To odświeża i nawilża powietrze.


Na co jeszcze zwrócić uwagę? Solidne łóżeczko z wygodnym materacem. Łóżeczko musi być tak zbudowane, aby nie miało na wierzchu żadnych elementów, które ciekawskie dziecko mogłoby oderwać/wyjąć i połknąć (wszelakiego rodzaju śrubki, zaślepki, etc). Eksperci zalecają materac średniej twardości.

Pościel jest, łóżeczko jest… Co jeszcze? Wygodna piżama - luźna i przewiewna. Bez drapiących metek, bez ciasnych ściągaczy, które są po prostu niewygodne i nic dziwnego, że przeszkadzą dziecom w śnie.

Jeśli zapewnimy to wszystko, a dodatkowo zadbamy o odpowiednią temteraturę (ok. 21 stopni), względną ciszę (ale bez przesady) oraz chłonną pieluchę szanse na to, że dziecko nie będzie budziło się co chwila w nocy są naprawdę duże.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE