Już od dziś, tańsze podróżowanie z Kartą Dużej Rodziny

Fot. Screeny ze strony rodzina.gov.pl
Od 1 stycznia 2015 roku w życie wchodzi ustawa o Karcie Dużej Rodziny, która uprawnia jej posiadaczy do zniżek i ulg. Sam rządowy program, w ramach którego funkcjonuje KDR wpiera wielodzietnych już od ponad pół roku, jednak zniżki na podróże koleją były najbardziej wyczekiwane przez polskie rodziny 2+3 i więcej.

Sam program wprowadzenia karty od początku budził wątpliwości, ponieważ zarzucano karcie małą praktyczność. Z początkiem roku jej użytkownicy zyskają jednak bardzo praktyczną zniżkę, bo razem z wejściem w życie ustawy o Karcie Dużej Rodziny, zyskają znaczące zniżki na podróżowanie.

Podróże koleją dla dużych rodzin będą tańsze o 37 proc. na bilety jednorazowe i 49 proc. na okresowe.

Co nowego?
Zdecydowanie warto wystąpić o przyznanie KDR, ponieważ zniżki na krajowe podróże kolejowe są przewidziane dla wszystkich jej członków - również rodziców, dotychczas z ulg korzystały tylko dzieci. W takiej sytuacji rodzinna oszczędność staje się znacząca.

Dodatkowo PKP Intercity, stworzyło specjalną ofertę taryfową "Duża rodzina", a skorzystanie z niej oznacza jeszcze więcej ocalonych pieniędzy. Oprócz ustawowej zniżki, przewoźnik przewiduje dodatkową 25 proc. ulgę na przejazd - zniżki sumują się. Oferta jest ważna gdy razem podróżuje co najmniej 3 członków rodziny uprawnionej do zniżki.


Jeżeli rodzina zgłodnieje podczas podróży, czekają ją kolejne miłe niespodzianki, bo dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny czeka 20 procent zniżki na menu dla dzieci oraz 10 procentowy rabat w wagonach WARS-u na całą ofertę gastronomiczną.

Przewozy regionalne nie pozostały w tyle, oferując swoim wielodzietnym klientom (posiadającym KDR) równie smaczny kąsek.

Do 31 grudnia 2015 r. wszyscy członkowie rodzin wielodzietnych posiadający KDR mogą kupić pierwszą roczną REGIOkartę w promocyjnej cenie 140 zł (standardowa cena wynosi 175 zł). REGIOkarta jest podstawowym elementem programu lojalnościowego Przewozów Regionalnych.

Jej posiadacze mogą kupować bilety w taryfie RAZEM, oszczędzając do 30 proc. na biletach jednorazowych i do 15 proc. na biletach okresowych! REGIOkartę honorują też inni przewoźnicy regionalni:
Arriva RP, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie i Koleje Wielkopolsce, dzięki czemu jej posiadacze mogą podróżować taniej w większości regionów kraju!
Czytaj więcej

Oprócz zniżek na przejazdy krajowe, KDR od ponad pół roku oefruje szereg zniżek - w tym tych, przygotowanych przez przedsiębiorców. Pełną listę zniżek i ulg dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, możecie sprawdzić na stronie internetowej programu - rodzina.gov.pl.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE