Jesienna alergia? Nie z właściwym odkurzaczem

Fot. Materiały producenta
Jesień jest okresem, w którym najczęściej ujawnia się alergia na roztocza kurzu domowego. W przypadku osób ze stwierdzona alergia może się nawet nasilić.

Powodem tego stanu rzeczy jest zmiana w warunków w środowisku życia roztoczy. Wynika to z faktu, że jesień to początek okresu grzewczego z jednej strony, a z drugiej zwiększona wilgotność otoczenia. W okresie jesiennym wiele roztoczy ginie, gdyż temperatura w naszych mieszkaniach rośnie, a wilgotność spada. Jednak nasilenie w tym okresie objawów alergii wynika z faktu, że alergeny powstają własnie z produktów rozpadu roztoczy oraz ich odchodów. Także szczelność okien, brak regularnego wietrzenia pomieszczeń ma wpływ na nasilenie objawów alergii.

Zwiększa się bowiem – w niewietrzonych pomieszczeniach – ilość alergenów w powietrzu. Dlatego bardzo istotne – szczególnie w tym okresie – jest dokładne odkurzanie nie tylko podłóg, ale także dywanów, tapicerki czy materacy.
Na rynku pod koniec listopada zaprezentowana została nowa seria bezworkowych odkurzaczy firmy THOMAS – perfect air. W serii znajdziemy m.in. odkurzacz dedykowany specjalnie dla alergików. Thomas perfect air allergy pure dedykowany jest dla osób nie tylko borykających się z problemami alergii, ale także dla wszystkich, którzy chcą mieć czyste powietrze w pomieszczeniu.
Odkurzacz ma silnik o mocy 1700W, co w połączeniu z unikalnym filtrem Aqua-Pure zapewnia stałą, niezmienną siłę ssania.

Odkurzacze perfect air to odkurzacze bezworkowe. Tak więc unika się kontaktu człowieka z kurzem, jak w przypadku tradycyjnego odkurzacza workowego. Filtr wodny zapewnia doskonała filtrację kurzu, roztoczy i alergenów oraz zapewnia doskonale czyste, a jednocześnie lekko nawilżone powietrze w pomieszczeniu. Jego zasada działania polega na zanurzaniu zassanych zanieczyszczeń w wodzie.Dzięki specjalnemu systemowi dysz, który na wlocie do filtra zwilża zassane zanieczyszczenia usuwanie roztoczy, kurzu domowego i alergenów przebiega o wiele szybciej i dokładniej niż w przypadku innych odkurzaczy. Powietrze wylotowe z filtra wodnego przechodzi przez pięć filtrów: osuszające (modele allergy-pure dodatkowo wyposażony w filtr przeciwpyłkowy), zabezpieczające, następnie przez filtr HEPA13 oraz filtr powietrza wylotowego.
Dobrze odkurza i łatwo się czyści
Opróżnienie filtra po odkurzaniu jest bardzo łatwe. Wystarczy po prostu wylać zanieczyszczenia do ścieków, a pojemnik opłukać i wysuszyć. Dzięki bardzo prostemu, zbliżonemu do sześcianu kształtowi pojemnika, który dodatkowo jest pozbawiony ostrych kątów czy zbędnych załamań zarówno wylanie wody, opłukanie jak i osuszenie po odkurzaniu jest dziecinnie łatwe i proste.
THOMAS - idealny odkurzacz dla alergików
Odkurzacz THOMAS perfect air allergy pure posiada w swoim standardowym wyposażeniu niezbędny zestaw szczotek, aby dokładnie odkurzyć wszystkie miejsca, w których gromadzi się kurz. Są specjalne szczotki do czyszczenia parkietu/dywanu, ssawka szczelinowa oraz szczotka do mebli.
Na szczególna uwagę zasługuje specjalna szczotka do odkurzania materacy. Materac bowiem jest jednym z miejsc, które są naturalnym siedliskiem roztoczy, alergenów, resztek skóry - czyli jednym słowem tego wszystkiego, co tak bardzo przeszkadza alergikom.
Specjalna konstrukcja szczotki sprawia, że duża siła ssania odkurzacza jest maksymalnie zwiększona w miejscu styku z odkurzaną powierzchnią, przez co bardzo dokładnie można usunąć roztocza i
alergeny nie tylko z powierzchni materaca, ale także z jego wnętrza. Wyposażenie uzupełniają wąż oraz rura teleskopowa ze stali nierdzewnej. Zasięg pracy odkurzacza to 10m.

Za łatwość prowadzenia odpowiadają specjalnie opracowane kółka Easy-Drive, dzięki którym manewrowanie odkurzaczami serii perfect air jest bardzo łatwe.

THOMAS - ponad dwuletnia gwarancja
Odkurzacze THOMAS produkowane są w Niemczech. Standardową, 24-miesięczną gwarancję dla wszystkich modeli można bezpłatnie przedłużyć do 30 miesięcy. Wystarczy zarejestrowac produkt na stronie www.thomas-register.net.

Wysoki poziom filtracji kurzu domowego, roztoczy i alergenów potwierdzony jest przez rekomendacje i certyfikaty wydane przez uznane międzynarodowe instytucje zajmujące się problemami alergii: DHA - Deutsch Haut-und Allergiehilfe e.V (Niemieckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobami Skórnymi i Alergiami) oraz British Allergy Associations. Pierwsza organizacja przyznała produktom serii perfect air rekomendację, jako produkty rekomendowane dla alergików, a druga certyfikat SEAL OF APPROVAL potwierdzający wysoką skuteczność filtracji.
Więcej informacji można znaleźć na www.robert-thomas.net oraz www.euro.com.pl/thomas.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE