Nie ma komu zaopiekować się dzieckiem w czasie przerwy świątecznej? Może to zrobić nauczyciel

Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska namawia rodziców, by ci żądali od dyrektorów szkół zapewnienia opieki dla dzieci w czasie przerwy świątecznej.
Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska namawia rodziców, by ci żądali od dyrektorów szkół zapewnienia opieki dla dzieci w czasie przerwy świątecznej. Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Wakacje, ferie i przerwy świąteczne to ulubiony czas uczniów, ale niekoniecznie ich rodziców. Dlaczego? Bo muszą zorganizować opiekę nad dzieckiem w czasie, gdy sami będą w pracy. Niestety, przerwa świąteczna pracowników nie jest tak długa, jak ich dzieci.

W odpowiedzi na skargi rodziców minister edukacji Joanna Kluzik – Rostkowska na stronie internetowej resortu edukacji zamieściła list otwarty do rodziców w którym przekonuje, że ferie świąteczne to czas wolny tylko dla uczniów. Tymczasem nauczyciele mają wolne tylko 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia.

W inne dni nauczyciele pozostają do dyspozycji dyrektora szkoły, który może zaplanować, aby w tym czasie prowadzili oni również zajęcia z dziećmi.

„Macie prawo, by nauczyciele zaopiekowali się Waszym dzieckiem podczas przerwy świątecznej. Jeśli macie taką potrzebę, zgłoście tę prośbę dyrektorom szkół” - pisze w liście Joanna Kluzik – Rostkowska.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE