Aktywny weekend: dzieci odwiedzą Chatę Świętego Mikołaja i posłuchają japońskich bajek

W czasie tego weekendu w Bałtowie bedzie okazja odwiedzić Chatę Świętego Mikołaja.
W czasie tego weekendu w Bałtowie bedzie okazja odwiedzić Chatę Świętego Mikołaja. fot. mat. prasowe / szwajcariabaltowska.pl
Ślizganie się na łyżwach, picie gorącej czekolady w towarzystwie Świętego Mikołaja, jego żony i reniferów, przygotowanie świątecznych ozdób, udział w Wielkiej Iluminacji, zawody pływackie i... słuchanie japońskich bajek - to tylko niektóre atrakcje przygotowane na mikołajkowy weekend. Prezentujemy wydarzenia z Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia i słynącego z Parku Dinozaurów Bałtowa.

"Ho, ho, ho" w Bałtowie
W słynącym z Parku Dinozaurów Bałtowie w piątek szykuje się wielkie powitanie Świętego Mikołaja. Jak zapowiadają organizatorzy tego wydarzenia, najsympatyczniejszy dziadek na świecie wyląduje na ziemi świętokrzyskiej i zostanie tam aż do wiosny.
święty Mikołaj, który pojawi się w Bałtowie

Wiozę zielone pachnące choinki, mnóstwo prezentów, smakołyków dla małych i dużych łasuchów, wspaniałe poczucie humoru i moją cudowną ekipę – szanowną małżonkę Panią Mikołajową, moich lojalnych i pracowitych pomocników, niespiesznie w towarzystwie Bałwanka drepcze za nami Mamut Maniek. Do zobaczenia już wkrótce!

Na zimowej mapie Bałtowa pojawiły się w tym roku nowe punkty, wśród nich:

- Osada Elfów, w której mieszkają pomocnicy Mikołaja,

- Piernikowa Chata, w której można kupić pyszne pierniki i pamiątki z wizyty w Wiosce,

- Szopka ze zwierzętami, którą zamieszkują małe kózki, owieczki, a obok szopki odpoczywają
renifery, zaprzęgnięte w sanie,

- Chata Mikołaja: najważniejszy punkt Wioski, w którym urzęduje sam Święty. Można zajrzeć do środka, przywitać się z nim i Panią Mikołajową, każde dziecko może dostać też od nich prezent. Jeśli ktoś ma na sumieniu złe uczynki, może je spisać i wrzucić do magicznego młynka.

- Kino Emocji Cinema 5D: w repertuarze kina są przygody wesołych Elfów i inne świąteczne bajki.

Mikołajki na sportowo
W mikołajkowy weekend w Warszawie do już działających czterech miejskich lodowisk, dołączy pięć kolejnych. Poza ślizgawkami na amatorów sportów w czasie weekendu czekać będą również zawody pływackie, pingpongowe oraz karate. Wszystkie zabawy uatrakcyjniać będą konkursy i spotkania z Mikołajem.
W piątek, 5 grudnia do otwartych warszawskich lodowisk dołączą:


- ślizgawka na Rynku Starego Miasta,
- Tor Łyżwiarski „Steny”, przy ul. Inspektowej 1.

W mikołajkową sobotę, 6 grudnia, liczba miejskich ślizgawek powiększy się o kolejne trzy ślizgawki:

- przy ul. Strumykowej 21, Białołęki Ośrodek Sportu;
- przy al. Stanów Zjednoczonych 24, Zespół Szkół Nr 37 (Praga-Południe);
- przy ul. Gubinowskiej 28/30, Centrum Sportu Wilanów.

Rodzinne Mikołajki we Wrocławiu
W sobotę, 6 grudnia Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza na warsztaty artystyczne dla rodziców z dziećmi oraz na premierę spektaklu „Jaś i Małgosia”. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, obowiązuje jednak rezerwacja miejsc przez formularz zgłoszeniowy.
Część teatralna rozpocznie się o 11.00 spektaklem "Wesołe szkraby" adresowanym do dzieci w wieku 1-3 lat. Jeszcze wcześniej, bo o 10:30 wystartują rodzinne warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 4-9 lat i ich rodziców.

Weekendowe zawody w pływaniu
Przez cały weekend, zarówno 6, jak i 7 grudnia na bielańskiej pływalni Centrum Rekreacyjno-Sportowego, przy ul. Lindego 20, rozgrywane będą „Otwarte zimowe mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w pływaniu”. Zawody zostały podzielone na dwa bloki.

W porannej rywalizacji, o godz. 9.15 udział wezmą dzieci i młodzież z roczników 2002-2004. Popołudniu, o godz. 15.45, na pływalni pojawią się sportowcy z roczników 1998-2001 i starsi. W sumie w obu częściach mistrzostw rywalizować będzie ze sobą blisko 400 pływaków.

Odpocznij od Mikołaja i... przenieś się do Japonii
W krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej w niedzielę, 7 grudnia o 11.00 rozpocznie się spotkanie z cyklu Bajki i baśnie japońskie. Projekt ten został przygotowany z myślą o najmłodszej publiczności Muzeum Sztuki i Techniki Muzeum Manggha.

Opowiadanie i czytanie bajek spoza naszego kręgu kulturowego ma za zadanie otworzyć dzieci (a także towarzyszących im dorosłych) na nowe, zupełnie inne doświadczenia, uczy również tolerancji i pozwala na obserwację innego systemu wartości.
W najbliższą niedzielę organizatorzy zapraszają na spotkania z super bohaterami – postaciami z japońskich bajek obdarzonymi nadzwyczajnymi cechami. Do udziału upoważnia bilet wstępu do Muzeum zakupiony w danym dniu.

Ozdoby choinkowe na "Mikołajkach na Woli"
W Mikołajki, 6 grudnia między 11.00 a 15.00 młodzi warszawiacy są zaproszeni do hali sportowej „Koło”, przy ul. Obozowej 60, na „Mikołajki na Woli”. Na najmłodszych będą czekały atrakcje sportowe, takie jak: duże i małe zjeżdżalnie zjeżdżalnie, suchy basen z piłeczkami, symulator rodeo czy trampolina.

Przygotowano również warsztaty artystyczne, a wśród nich ozdabianie bombek, wykonywanie świątecznych łańcuchów czy wyrabianie ozdób z masy solnej i papierowej. Na dzieci będą czekały słodkie niespodzianki oraz pamiątkowe dyplomy.

Dzieci sprawdzą zakamarki Małego Domu Kultury
W niedziele, w poznańskim Małym Domu Kultury przy Zamkowej 3 w Poznaniu o 12:30 dzieci i ich rodzice będą mogli wziąć udział w spotkaniu pod hasłem Zakamarki Małego Domu Kultury. Będzie to spotkanie z książką, które, jak zapowiadają organizatorzy, może się skończyć w zupełnie innym czasie i przestrzeni.

Chodzi o to, żeby przekonać dzieci, że książka może inspirowaćdo odkrywania, tworzenia i eksperymentowania. Rezerwacja miejsc na niedzielne warsztaty trwa pod numerem telefonu 696-310-592 i pod adresem e-mailowym julia@fundacjamdk.pl

Święty Mikołaj także w Warszawie
W sobotę, 6 grudnia, o 17.00, na placu Zamkowym prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz wspólnie z mieszkańcami uruchomi świetlną dekorację ulic naszego miasta. Po jej zapaleniu wspólnie ze świętym Mikołajem mieszkańcy stolicy wybiorą się na świąteczną paradę. Defilada rozpocznie się na placu Zamkowym i przejedzie przez Krakowskie Przedmieście aż do ronda de Gaulle’a.
O godz. 18.40, prezydent Warszawy uroczyście otworzy Warszawski Jarmark Świąteczny znajdujący się przy głównym wejściu do Stadionu Narodowego, przy bramie numer 2.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE