Jak zadbać o zdrową skórę dziecka? Są kosmetyki, które można stosować od pierwszych dni jego życia

Dziecięca skóra jest bardzo wrażliwa i nie ma jeszcze w pełni wykształconej bariery ochronnej.
Dziecięca skóra jest bardzo wrażliwa i nie ma jeszcze w pełni wykształconej bariery ochronnej. fot. mat. prasowe / Alteya Organics / FB
Skóra niemowlęcia stanowi wyzwanie dla rodziców i... dla producentów kosmetyków. Taka skóra musi przystosować się do nowego środowiska i w pierwszych tygodniach życia dziecka mogą pojawiać się na niej wysypki, podrażnienia i inne problemy dermatologiczne. Warto zwrócić uwagę na produkty firmy Alteya Organics, która stworzyła certyfikowaną przez USDA Organic linię Baby Care.

Kosmetyki od pierwszych dni życia dziecka
Właśnie z myślą o pielęgnacji skóry najmłodszych dzieci firma Alteya Organics, światowy lider w kosmetyce organicznej stworzyła certyfikowaną przez USDA Organic linię Baby Care. Wszystkie produkty Baby Care są tak delikatne, że można je stosować już od pierwszych dni życia dziecka.
Światową sławę Altei Organics przyniosły kosmetyki powstające na bazie pochodzących z ekologicznych upraw róż i lawendy. Dzięki temu kosmetyki Alteya Organics wyróżniają się miłym, naturalnym, różanym zapachem.

Bardzo często są one kojarzone właśnie z pielęgnacją skóry niemowlęcia. Jest to tym bardziej istotne, że dziecięca skóra bywa nawet 5 razy cieńsza niż skóra dorosłego. To sprawia, że na jej pielęgnację trzeba jeszcze bardziej uważać. W takie zapotrzebowanie świetnie wpisują się kosmetyki Alteya Organics. Posiadają one w składzie tylko ekologiczne składniki i do tego idealnie nadaje się dla dzieci ze skórą problematyczną, atopową i podrażnioną. Wszystkie produkty Baby Care są tak delikatne, że można je stosować już od pierwszych dni życia dziecka.
Właściwości kosmetyków Alteya Organics można zauważyć przyglądając się choćby działaniu mydeł w płynie sygnowanym tą marką. Nie wysuszają one skóry i, co wyróżnia ten produkt, bardzo dobrze nadają się też do mycia włosów.
Skład kosmetyków - na co trzeba uważać?
Niestety, wielu rodziców nie zwraca uwagę na listę składników, które są wymieniane w dołączanej do kosmetyku etykiecie. Najnowsze badania wykazują, że wiele kremów, przede wszystkim tych przeciw odparzeniom zawiera konserwant zwany fenoksyetanolem (phenoxyethanol), który toksycznie wpływa na rozwój i późniejsze rozmnażanie dziecka. Kosmetyki Alteya Organics nie zawierają tego konserwantu. Producenci kosmetyków zwracają przy tym uwagę, że zwłaszcza maści i olejki przeznaczone do stosowania w miejscach intymnych dzieci powinny być używane rozważnie i po bliższym zapoznaniu się ze składem kosmetyku.

Kosmetyki w walce z wysypkami
W puli kosmetyków Alteya Organics rodzice znajdą również organiczny balsam do dziecięcej pupy, który zapobiega powstawaniu wysypek i podrażnień. Co więcej, wzmacnia on naturalną barierę ochronną skóry, która u małego dziecka nie jest jeszcze w pełni wykształcona.
Mali alergicy znajdą coś dla siebie
Ważny moment w pielęgnacji skóry małego dziecka to czas po kąpieli. W takiej sytuacji rekomendowany do użycia jest balsam, który odżywia i nawilża dziecięcą skórę. Organiczny balsam do ciała dla dzieci Alteya Organics zawiera naturalne olejki, witaminy i minerały, które nie powodują podrażnień i łagodzą zaczerwienienia. Jest to idealny produkt dla dzieci cierpiących na alergie, egzemę i oparzenia słoneczne.


Gdy rodzice zauważają, że skóra jego dziecka jest wysuszona, mogą sięgnąć po organiczną kojącą mgiełkę dla dzieci Alteya Organics. Kilkakrotne użycie szybko nawilża spragnioną skórę i zapobiega utracie wilgoci. Mgiełka ułatwia też zapewnienie dziecku spokojnego snu.
Instukcje, jak dbać o dziecięcą skórę
Alteya Organics dba też o to, żeby rodzice otrzymywali pełną informację o tym, jak na co dzień dbać o skórę ich dziecka i w jaki sposób dobierać odpowiednie kosmetyki. Podpowiedzi można znaleźć na stronach internetowych marki. Można też dowiedzieć się z nich, dlaczego Alteya Organics jest światowym liderem w dziedzinie produkcji kosmetyków organicznych.

Najwyższa jakość potwierdzona certyfikatem
Kosmetyki Alteya Organics reprezentują najwyższą jakość. Założona w 1999 roku firma rozpoczęła działalność jako niewielka rodzinna firma specjalizująca się w hodowli róż (Rosa Damascena). Wyrabiane przez nią organiczne olejki i wody zapachowe szybko zdobyły sobie grono zwolenników i obecnie Alteya Organics zatrudnia w okresie zbiorów ponad 400 osób. Do swojej oferty dołączyła kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy. Są one stworzone dla osób ceniących sobie naturalne składniki, które nie podrażnią skóry i wydobędą z niej ukryte piękno. Potwierdzają to międzynarodowe oraz polskie certyfikaty i nagrody.
Kosmetyki marki Alteya organics są w 100% naturalne i powstają jedynie z ekologicznych skłaników, nie są rozcięczane w wodzie co stanowi i ich wyjątkowej skuteczności. Dzięki opatentowanej formule Bio damascena Alteya tworzy kosmetyki zdrowe na bazie ekologicznych stężonych olejków roślinnych, nie uzależniając skóry ale zdrowo ją odżywiając tak, aby zachowała młodzieńczy wygląd.

Certyfikat USDA Organic dla Alteya Organics
Kosmetyki Alteya Organics spełniają rygorystyczne wymagania stawiane produktom organicznym. Dowodem jest fakt pokazujący, że wszystkie kosmetyki Alteya Organics posiadają certyfikat USDA Organic. Jest to najbardziej restrykcyjny certyfikat dla kosmetyków ekologicznych na świecie. Na współczesnym rynku zalanym masową produkcją chemicznie wytwarzanych kosmetyków jest to rzadka sytuacja.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE