MediRaty, czyli jak łatwo sfinansować zabieg u stomatologa lub w szpitalu? Sprawdzamy, jak to działa

MediRaty to obecnie bardzo popularny i chwalony sposób finansowania usług medycznych.
MediRaty to obecnie bardzo popularny i chwalony sposób finansowania usług medycznych. fot. mat. prasowe
"MediRaty" to obecnie bardzo popularne hasło. Znajdziemy je w prasie, dyskusjach ekonomistów i rozmowach lekarzy. Sprawdzamy, jak działają MediRaty i jak pacjenci mogą z nich skorzystać.

MediRaty: dla kogo?
Z MediRat skorzystać mogą osoby, które mają stałe dochody w wysokości powyżej tysiąca złotych ("na rękę"), dysponują pełną zdolnością i nienaganną historią kredytową. Takie osoby mogą uzyskać finansowanie w ramach programu MediRaty bez oprocentowania, bez dodatkowych opłat i tylko ze składką ubezpieczenia, która nie przekracza 1% miesięcznie. Prawdopodobnie jest to najprostszy i najtańszy sposób skorzystania z usług komercyjnych placówek służby zdrowia.

Co ważne, w sytuacji, gdy pacjent korzysta z programu MediRaty koszty leczenia mogą być rozłożone na 12, 24, 36, 48 lub 60 rat w zależności od jego indywidualnych preferencji.

W przypadku, gdy uda mu sie wcześniej spłacić pożyczkę, nie zostanie pobrana opłata oraz dodatkowo zwrócona zostanie niewykorzystana część ubezpieczenia.

Ile to trwa?
Sprawdziliśmy: cała procedura uzyskania pożyczki w ten sposób może nie przekroczyć 10 minut. Właśnie tyle trwa standardowa weryfikacja telefoniczna w bazie kredytowej BIK. Pacjent otrzymuje do podpisania umowę w dogodnym dla siebie miejscu i czasie po czym praktycznie natychmiast środki są przelewane na rachunek kliniki a on może udać się na zabieg.

Kto oferuje MediRaty? Od gabinetu stomatologicznego po wielki szpital
MediRaty są oferowane dzisiaj przez niemal dwa i półtysiąca placówek w całej Polsce, ale to od pacjenta zależy, gdzie wykonany zostanie jego zabieg. Może być to dowolna klinika świadcząca usługi odpłatne: od jednostanowiskowego gabinetu stomatologicznego do wielospecjalistycznego szpitala wojewódzkiego.


Dla pacjentów istotny moze być fakt, że operator MediRat, Medical Finance Group SA (MFGSA) to organizacja działająca od 2010 roku i chwaląca się bardzo wysokim współczynnikiem satysfakcji klienta (98,8% zadowolonych klientów wg ankiety satysfakcji z 2014 roku). MediRaty są jedyną w Polsce specjalistyczną pożyczką na prywatne leczenie. Mimo podejmowanych prób żadnej innej firmie ani bankowi nie udało się rozwinąć podobnej usługi w Polsce.
Jakub Czarzasty, Prezes Zarządu Medical Finance Group SA

Jesteśmy pionierami w przyjaznym finansowaniu usług medycznych. Ułatwiamy życie tysiącom pacjentów unikalnym rozwiązaniem, łączącym atuty najniższych kosztów i najwyższej dostępności. Nasze priorytety to zapewnianie pełnego bezpieczeństwa danych, rzetelna ocena ryzyka kredytowego, chroniąca finanse pacjenta, najwyższa jakość relacji i pielęgnowanie zaufania, którym pacjenci codziennie nas obdarzają.

U chirurga plastycznego z MediRatami?
Od pewnego czasu w Polsce rośnie zainteresowanie medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Mowa tu przede wszystkim o operacjach powiększenia piersi, zabiegach powiększania ust, czy likwidacji zmarszczek, które kojarzą się z bardzo subiektywnym postrzeganiem własnego ciała. Często tego typu operacje nie przynoszą spodziewanych efektów ale większa dostępność kusi coraz więcej osób do korzystania z usług specjalistów.

Do tego dochodzą takie zabiegi jak plastyka brzucha, chirurgia miejsc intymnych czy korekcja uszu. Są to bardzo indywidualne zabiegi, których wykonanie może poprawić odczuwalnie samopoczucie i jakość życia. Koszty tego typu zabiegów to wydatek wysokości kilku, nierzadko kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystkie tego typu zabiegi nie są refundowane przez NFZ i można je wykonać jedynie odpłatnie. Z uwzględnieniem finansowania poprzez MediRaty są one bardziej dostępne.

Zabieg medyczny jak telewizor czy samochód
Unikalną ofertą MediRat jest możliwość negocjacji ceny w imieniu pacjenta oraz doradztwo i konsultacje, ponieważ pacjenci mający konkretny problem nie zawsze wiedzą gdzie i do kogo skierować swoje kroki aby uzyskać pomoc na najwyższym poziomie i w najlepszej cenie.

Mimo, że na co dzień, na rynku medycyna zdrowotna czy rehabilitacja są oferowana na rynku w taki sam sposób jak przedmioty domowego użytku (telewizory, komputery, samochody), to rzadziej myślimy o takiej formie płatności jak pożyczka. Pacjenci, którzy skorzystali z usługi MediRaty jednak bardzo szybko przekonują się do tego rozwiązania. Właśnie ono często otwiera szeroko drzwi do osiągnięć medycyny.

Mediraty: jak zdobyć informacje?
Konsultanci i Doradcy Pacjenta są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00 pod nr telefonu: 22 266 83 70 oraz na chacie na www.mediraty.pl. Medical Finance Group SA jest spółką całkowicie polską, jej siedziba znajduje się w Warszawie. Spółka obchodziła w sierpniu czwartą rocznicę działalności.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE