Artykuł powstał we współpracy z firmą Natura Zdrowie
01 grudnia 2014, 11:39·3 minuty czytania
Publikacja artykułu: 01 grudnia 2014, 11:39
Łatwy dostęp do niezdrowej i wysoko przetworzonej żywności utrudnia wypracowanie w dziecku zdrowych nawyków żywieniowych. Ty – jako świadoma mama – dokładasz wszelkich starań, by twoja pociecha racjonalnie się odżywiała, spożywając odpowiednio zbilansowane posiłki. Ale czy rzeczywiście robisz wszystko, by poprzez odżywianie zapewnić zdrowie?
Reklama.
Podstępne zakwaszenie organizmu
Prawidłowe funkcjonowanie organizmu zależy od zachowania równowagi kwasowo-zasadowej. W momencie narodzin, organizm niemowlęcia jest najbardziej alkaliczny, by z czasem – na skutek niewłaściwych nawyków żywieniowych – stać się mocno zakwaszonym. Stąd biorą się wszelkie choroby, takie jak cukrzyca, udar mózgu, zawał serca, dna moczanowa. Zwiększa się także ryzyko zachorowania na nowotwory. Dochodzi do tego, gdy wewnętrzny system buforowy nie jest już w stanie neutralizować szkodliwego wpływu kwasów, a zwiększone zapotrzebowanie na składniki alkaliczne pobierane są przez krew z wewnętrznych organów.
By nie dopuścić do zakwaszenia organizmu, dającego początek wielu poważnym schorzeniom, należy już od najmłodszych lat wpajać – w teorii i praktyce – znaczenie racjonalnego odżywiania. Wypracowanie u dzieci zdrowych nawyków żywieniowych, zmniejszy ryzyko wielu dolegliwości w wieku szkolnym oraz w wieku dojrzałym.
Woda – źródło zdrowego życia
Odpowiednio zbilansowana dieta, pozbawiona nadmiaru produktów zakwaszających organizm, ma ogromne znaczenie. Jednak nie jest wystarczająca, by poradzić sobie z nadwyżką gromadzonych kwasów. Źródłem zdrowego życia jest woda. Musi to być jednak woda doskonała pod względem jakości i właściwości zdrowotnych. Nie będzie to jednak woda mineralna, a alkaliczna woda zjonizowana. Tylko ona jest w stanie zneutralizować negatywne działanie toksyn oraz zadbać o prawidłową równowagę kwasowo-zasadową.
Alkaliczna woda zjonizowana od typowej wody różni się tym, że:
- posiada pH powyżej 7 – pozwala na utrzymanie optymalnego poziomu pH organizmu,
ma ujemny potencjał ORP – jest silnym reduktorem, który neutralizuje szkodliwe działanie wolnych rodników,
- ma niskie napięcie powierzchniowe – jako doskonały rozpuszczalnik, nie pozwala na odkładanie się w organizmie substancji toksycznych,
- posiada budowę strukturalną – z łatwością przekraczając błonę komórkową, szybciej dostaje się do krwi, neutralizując nadwyżkę kwasów.
Podając każdego dnia swojemu dziecku wodę zjonizowaną, zmniejszasz ryzyko zachwiania równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Już jedna szklanka neutralizuje zawarte w codziennym menu produkty zakwaszające. Dzięki temu zmniejszasz ryzyko takich dolegliwości jak: chroniczne zmęczenie, cukrzyca, otyłość, zwyrodnienia stawów, dna moczanowa, itp.
Zastanawiasz się, skąd wziąć wodę zjonizowaną? Choć proces jej powstawania to szereg reakcji chemicznych, nie musisz posiadać bogato wyposażonego laboratorium. Wystarczy domowy jonizator wody, dzięki któremu wyprodukujesz wodę zjonizowaną na własny użytek. W takich urządzeniach, poza wodą alkaliczną, otrzymasz wodę kwasową – która doskonale nadaje się do użytku zewnętrznego jako środek dezynfekujący.
W krajach o głęboko rozwiniętej świadomości profilaktyki chorób (głównie w krajach Dalekiego Wschodu) jonizator wody nie jest produktem luksusowym. To standardowe urządzenie w każdym domu – jak u nas np. toster czy czajnik elektryczny.
Bądź dla dziecka przykładem
By zachęcić dzieci do spożywania wody dobrej jakości, sama musisz dawać tego przykład. Nie możesz wymagać od pociechy, by wypijała wodę podczas, gdy ty delektujesz się napojami gazowanymi. Niech woda zjonizowana stanie się nieodłącznym elementem zdrowego odżywiania w waszej rodzinie. Pijcie ją w ciągu dnia, by zachować zdrowie i doskonałe samopoczucie przez długie lata. Dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć wiedzę na temat niewiarygodnych właściwości alkalicznej wody zjonizowanej polecamy serwis: www.natura-zdrowie.pl