Telefon bez komórki, czyli KizON

KizON - telefon bez komórki
KizON - telefon bez komórki Fot. materiały producenta
Telefon dla dziecka często jest tak naprawdę bardziej potrzebny rodzicom niż dzieciom. Nie chodzi nawet o to, żeby dzwonić co kilka minut, ale o to, że możliwość zadzwonienia “w razie czego” po prostu JEST. Wszyscy czują się bezpieczniej. Gry w telefonie, które lubią dzieci, rodzice zwykle uważają za szkodliwe. Na rynek wchodzi właśnie KizON - proste w obsłudze urządzenie LG, które pozwala na kontakt z dzieckiem bez kupowania mu telefonu. Wydaje się, że wymyślił to ktoś, kto ma dzieci.

Co to?
Na pierwszy rzut oka trudno powiedzieć, czym jest KizON - bransoletką, zegarkiem czy telefonem. Niebieska, albo różowa opaska na dziecięcej ręce, a do niej przyczepione niewielkie urządzenie z jednym przyciskiem. Co potrafi? Spełnia jedynie trzy, ale chyba najważniejsze dla rodzica funkcje - pozwala w razie potrzeby skontaktować się z dzieckiem, dziecko może skontaktować się z rodzicem oraz potrafi wskazać lokalizację użytkownika.

Aby używać KizON wystarczy wsadzić do urządzenia kartę SIM i połączyć numer z pobraną na smartfon z systemem Android, darmową aplikacją.
Konfiguracja jest banalnie prosta i z pewnością poradzą sobie z nią nawet mniej zaawansowani technicznie dorośli.

Jeden przycisk - wiele możliwości
Samo urządzenie ma tylko jeden przycisk. Ale naprawdę więcej nie trzeba. Dzięki niemu dziecko może zadzwonić i odbierać rozmowę. Gdzie może zadzwonić? Na dwa zdefiniowane w czasie konfiguracji numery telefonów. Naciśnięcie przycisku powoduje, że KizON dzwoni na pierwszy z listy. Jeśli jest niedostępny - automatycznie wybierany jest drugi. Czyli w praktyce to rodzice decydują, do kogo w razie potrzeby może zadzwonić dziecko i w jakiej kolejności będzie się kontaktować.
Co więcej, a jest to równie ważne, rodzice mogą również zdecydować kto może skontaktować się z dzieckiem. Tu również pomocna okazuje się aplikacja KizON w smartfonie rodzica - wystarczy po prostu podać numery telefonów, które będą mogły skontaktować się z urządzeniem (rodzice, dziadkowie, opiekunowie). Dzięki temu rodzice mają stuprocentową pewność, kto będzie do dziecka dzwonił.


KizON - rozmowa dobrej jakości
KizON to nie telefon, który trzeba przyłożyć do ucha. Wystarczy lekko zbliżyć urządzenie do twarzy. Producent zadbał o to, aby głos (w obydwie strony) był wyraźny i dobrze słyszalny. Ale nie jest za głośny - to nie jest tak, że w promieniu 10 metrów wszyscy słyszą rozmowę.

Zresztą jak na swoje wymiary, urządzenie zaskakuje jakością dźwięku - jest on nieporównanie lepszy, niż to, co słychać ze zwykłych komórek z włączonym trybem głośnomówiącym. Rodzice nie muszą też obawiać się, czy dziecko odbierze telefon – KizON zrobi to automatycznie po 10 sekundach. Dzięki temu można usłyszeć otoczenie, w którym aktualnie przebywa maluch.

Gdzie jest dziecko?
Ale komunikacja to jedynie połowa KizON. Druga jego - równie ważna - cecha to lokalizacja dziecka. Urządzenie ma wbudowany GPS, korzysta również z dostępnych sieci Wi-fi oraz przekaźników sieci komórkowych. Dzięki temu, dziecko nie musi być na dworze, żeby lokalizacja zadziałała - lokalizacja działa niezależnie, czy dziecko jest wewnątrz, czy na zewnątrz zabudowań.

W praktyce, rodzic widzi w aplikacji KizON w swoim telefonie mapę, a na niej wyraźnie zaznaczone miejsce, w którym jest obecnie dziecko.

Informacja o rozładowanej baterii
KizOn ładowany jest przez wejście mikro-USB, a ładowarka jest w komplecie z urządzeniem. Po naładowaniu KizON będzie nieprzerwanie działał przez prawie dwa dni. Świetnym rozwiązaniem są automatyczne powiadomienia dla rodziców, kiedy poziom baterii opaski jest niewielki. Dzięki temu nie tylko trudno zapomnieć o jej naładowaniu, ale przede wszystkim - jeśli już się rozładuje - rodzice nie martwią się o to, dlaczego nie mogę się dodzwonić.

KizON jest odporny na zachlapania, nie trzeba się martwić, że urządzenie popsuje się np. podczas mycia rąk. Konstrukcja opaski chroni też urządzenie przed zgubieniem - zapięcie jest znacznie bardziej skomplikowane od zwykłych zegarków. Przypomina bardziej rozwiązania znane z urządzeń dla sportowców. To sprawia, że naprawdę trudno wyobrazić sobie sytuację, w której KizON może przypadkowo spaść z dziecięcego nadgarstka.

KizON - kontakt bez komórki
KizON to dobre rozwiązanie dla wszystkich tych rodziców, którzy chcą mieć możliwość kontaktu z dzieckiem, ale obawiają się, że jest jeszcze za wcześnie dla dziecka na własną komórkę. Choćby z powodu czasu, które dziecko z pewnością poświęci na zainstalowane na nim gry.

KizON dostępny jest u operatorów komórkowych Play i Plus w całym kraju. Dla czytelników MamaDu dobra informacja! W startującym niebawem w naszym serwisie konkursie można wygrać jedną z czterech inteligentnych opasek KizON. O szczegółach poinformujemy w specjalnej, konkursowej wiadomości na naszym portalu, ale już teraz możemy zdradzić, że konkurs dotyczyć będzie ważnej dla rodziców kwestii: "Kontrola, czy zaufanie?" - czyli tego, czy i w jakim stopniu i kiedy rodzice powinni kontrolować dzieci.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE