Edukacyjne tablety dla dzieci – nauka i zabawa na jednym urządzeniu!

Tablety to obecnie jedne z najpopularniejszych zabawek. Dzieci wolą je od lalek czy klocków
Tablety to obecnie jedne z najpopularniejszych zabawek. Dzieci wolą je od lalek czy klocków Fot. 123 RF
Mimo obaw wielu rodziców, ten elektroniczny gadżet może nie tylko pomóc najmłodszym w nauce, ale też świetnie sprawdzić się w zabawie. Encyklopedia, angielski, karaoke, malowanie – wszystko to pod stałą kontrolą rodzicielską. Dlaczego więc tablet dla dziecka to dobry pomysł?

Nauka przez zabawę
Choć kilkulatki niechętnie zasiadają do książek, forma przekazywania wiedzy w przystępny sposób za pomocą multimedialnych aplikacji może ich zainteresować. Edutab 3, następca popularnego modelu Edutab 2+, to w pełni funkcjonalny tablet przeznaczony dla dzieci powyżej 7 lat.


Posiada wiele aplikacji edukacyjnych tworzonych m.in. przez wydawcę magazynu edukacyjnego dla dzieci zatytułowanego „Cudaczek i Przyjaciele”. Dzięki takim aplikacjom, jak „Angielski dla dzieci” oraz „Gues what? Quiz dla dzieci” młodsi użytkownicy mogą uczyć się podstaw angielskiego, jak również poznawać wiele interesujących faktów na temat otaczającego ich świata.

Tablet został także wyposażony w zestaw filmików edukacyjnych pokazujących, między innymi, ciekawe eksperymenty czy proste przepisy kulinarne, dzięki którym dzieci mogą gotować razem z rodzicami. Dociekliwym kilkulatkom z pewnością przyda się „Encyklopedia geograficzna”, podczas gdy miłośnicy rysunku odnajdą frajdę z malowania. Edutab 3 wyposażono także w aplikację „Gniezno 3D”, która umożliwia poznawanie Gnieźnieńskiego Grodu w trójwymiarze.Pod czujnym okiem rodziców
Zaawansowane funkcje kontroli rodzicielskiej umożliwiają opiekunom blokowanie dostępu do niektórych aplikacji. Dzięki temu, możemy bez obaw pozwolić dziecku na przeglądanie na tablecie również wybranych stron internetowych.

Co więcej, Edutab 3 został polecony przez Sieciaki.pl - stronę, która uczy dzieci, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Sieciaki.pl to projekt Fundacji Dzieci Niczyje, której celem jest edukacja najmłodszych użytkowników Internetu na temat bezpieczeństwa online.

Bogactwo funkcjonalności
Aplikacje edukacyjne to nie jedyna zaleta tego urządzenia. Edutab 3 posiada dwie wbudowane kamery, dzięki którym dzieci mogą robić zdjęcia i nagrywać filmy wideo, a zainstalowane na nim gry, jak „Cut the Rope” lub „Pou” na pewno pomogą rozwijać refleks i logiczne myślenie.

Tablet występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: fioletowej i niebieskiej. Nie zapominajmy, że mimo swojego przeznaczenia, Edutab 3 to w pełni funkcjonalny tablet, a więc oparty na czterordzeniowym procesorze i nowym systemie Android 4.4 oraz wyposażony w 1 GB RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej.

Tablety edukacyjne to interesująca propozycja dla ciekawych świata dzieci, gotowych rozpocząć swoją przygodę z elektronicznymi gadżetami. Właściwie używane, pod nadzorem rodziców, są idealnym kompanem zarówno w domu, jak i w szkole, czy w podróży. Z łatwością możemy instalować coraz to nowsze, bardziej zaawansowane aplikacje, przez co tablet będzie rósł razem z młodym użytkownikiem.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE