To zdarzyło się w Polsce: pijana matka karmiła dziecko piersią. Miała 2 promile alkoholu

Pijana kobieta karmiąca piersią to mieszkanka Skarżyska-Kamiennej.
Pijana kobieta karmiąca piersią to mieszkanka Skarżyska-Kamiennej. fot. 123RF
Pijana 40-letnia mieszkanka Skarżyska-Kamiennej w województwie świetokrzyskim karmiła swoje dziecko piersią. Grozi jej teraz do 5 lat więzienia.

Z promilami w samochodzie
Dyżurny skarżyskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej kobiety w samochodzie przy ulicy Piłsudskiego w Skarżysku. Z informacji wynikało, że razem z kobietą w pojeździe jest małe dziecko. W zaparkowanym samochodzie policjanci zastali mężczyznę oraz 40-letnią kobietę, która karmiła 2-letniego syna piersią.

Matce grozi 5 lat więzienia
Na miejscu policjanci przeprowadzili badanie alkomatem. Wykazało ono, że kobieta ma 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która zabrała jej 2-letniego syna do szpitala. Jego matka trafiła z kolei do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci w mieszkaniu pijanej matki znajdowała się jej 13-letnia córka oraz drugi z synów w wieku 10 lat. 40-latką zajmie się teraz sąd. Grozi jej 5 lat więzienia.

Nie pierwsza taka sytuacja
W ubiegłym roku głośno było o sprawie, w której 33-letnia mieszkanka Lublina mając prawie 3 promile alkoholu karmiła piersią swojego 6-tygodniowego syna. Po badaniach lekarz stwierdził, że chłopiec jest w dobrym stanie. Wstępnie wykluczono by mógł występować u niego zespół alkoholowy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE