11 listopada to nie tylko marsze. Przegląd rodzinnych propozycji na wtorek

Biał--czerwone flagi w dziecięcych dłoniach - taki obrazem zobaczymy w tym tygodniu niejeden raz.
Biał--czerwone flagi w dziecięcych dłoniach - taki obrazem zobaczymy w tym tygodniu niejeden raz. fot. flickr / Pawel Kabanski / http://tnij.org/gwzpn9x
Święto Niepodległości nie musi oznaczać tylko udziału w marszach czy siedzeniu na kanapie. Prezentujemy przegląd nieoczywistych propozycji na 11 listopada z całej Polski.

Dzieci też mają swój Bieg Niepodległości
W samo południe na terenach leśnych warszawskiej Choszczówki przy Chlubnej 1 można wziąć udział w XVII edycji Biegu Niepodległości. Na początek pobiegną dzieci: o 12.00 wystartują 7-latki i młodsi biegacze na dystansie 300 metrów. Do 13.00 na linii startu pojawią się też dzieci z rocznika 2006 (dystans 300 metrów), rocznika 2005 (dystans 600 m) i 2004-2003 (dystans ok. 1000 m). Udział w biegu jest bezpłatny, zapisać można się w internecie.

Dzieci pobiegną też w Trójmieście
Gdyński Bieg Niepodległości w kategorii nordic walking wystartuje o 9:30 ze Skweru Kościuszki. O 10:30 rozpocznie się część Biegu, w ktorej udział wezmą uczniowie szkół podstawowych, z kolei o 11.00 na linii startu staną gimnazjaliści. O 15.00 wystartują dorośli na dystansie 10 kilometrów.

Poznań bawi się ze świętym Marcinem
Przez cały wtorek w Poznaniu czekają nas imieniny ulicy Święty Marcin, które Centrum Kultury "Zamek" organizuje już od dwudziestu lat. W programie święta jest korowód ze świętym Marcinem w stroju rzymskiego legionisty, który w otoczeniu szczudlarzy, muzyków, machin i platform przejdzie przez ulice Poznania. Na finał imprezy mieszkańcy zobaczą pokaz fajerwerków.


O 14.00 na ulicy świętego Marcina odbędzie się bezpłatna gra miejska. Każdy, kto weźmie w niej udział samą swoją obecnością wesprze zbiórkę charytatywną na rzecz dzieci z poznańskich domów dziecka. Wystarczy, że w grze weźmie udział 100 osób, żeby firma produkująca kosmetyki przekazała poznańskim domom dziecka zestawy kosmetyków. Od 14.00 do 17.00 na miejscu będzie działać też miejsce, gdzie dzieci będą miały malowane buzie. Na gości czekać będą też lizaki w kształcie flag i rogali marcińskich.

Malowanie toru wyścigowego
W warszawskiej księgarni dla dzieci Badet we wtorek o 14.00 dzieci moga wziąć udział w motoryzacyjnym spotkaniu z ilustratorem Arturem Nowickim. Przedpremierowo zaprezentowana zostanie dziecięca książka z serii "Opowiem ci mamo...", w której główną rolę odgrywają samochody: te, które spotkać można na placu budowy, w warsztacie czy podczas wyścigu. Dzieci narysują najnowsze modele aut i namalują tor wyścigowy. Wstęp na spotkanie będzie darmowy, a zajęcia adresowane są do dzieci od 5 lat.

Jak wygląda święto niepodległości w innych krajach
Krakowskie Muzeum Etnograficzne we wtorek zaprasza dzieci w wieku od 6 do 9 lat do Klubu Latających Podróżników. Warsztaty przybliżają wiedzę o sposobach życia w innych krajach na innych kontynentach. Dzieci mają okazję zapoznać się z różnymi kulturami i krainami geograficznymi, w tym wsłuchać się w lokalne opowieści i legendy. W warsztatach razem z dziećmi udział wziąć mogą rodzice.

Dzieci zagrają z Muzeum Historii Polski
Główną atrakcją stołecznego Muzeum będą warsztaty plastyczne dla dzieci oraz przedstawienie pokazujące, co grano na deskach teatrów w latach 1918, 1928, 1938 i 1948. Będzie też specjalne przedstawienie dla najmłodszych zatytułowane "Bohaterski miś" Bronisławy Ostrowskiej. Odbędą się cztery takie spektakle: o 11:30, 14:30 i 16:00. Wszystkie będą do obejrzenia w Bibliotece Uniwersyteckiej przy Dobrej 56/66. Równolegle trwać będą warsztaty związane z tematem spektaklu.

Dynia w roli głównej we Wrocławiu
We wrocławskim Humanitarium przy Stabłowickiej 147A do wtorku włącznie można wziąć udział w wielu atrakcjach naukowych adresowanych oczywiście do dzieci. We wtorek odbędą się też tematyczne laboratoria z dynią w roli głównej. Podczas warsztatów dzieci odkryją tajemnice DNA z wnętrza dyni, zrobią też dyniowe mydełka. Oczywiście, po warsztatach będzie można zabrać je ze sobą do domu. W holu wystawy pojawią się dodatkowe atrakcje między innymi stoisko z naturalnymi tłoczonymi na zimno olejami oraz dyniowe smakołyki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE