Kiepski żart czy pedofilia? Dziwne strony na Facebooku o seksownych kilkulatkach

Tak wygląda fan page jednej ze stron, które wywołały w sieci duże zamieszanie.
Tak wygląda fan page jednej ze stron, które wywołały w sieci duże zamieszanie. fot. printscreen / FB
Od kilku dni na Facebooku powstają nowe fanpage typu “Najseksowniejsze 9 10 i 11 latki” czy nawet "Najseksowniejsze 4 5 i 6 latki". Na początku duża część internautów nawoływała do zgłaszania strony administracji serwisu. Od kilkudziesięciu godzin przybywa jednak osób, które te strony polubiły.

Kto założył ten fan page?
Domysłów na temat tego, kto założył tajemnicze profile jest coraz więcej. Pojawiają się przypuszczenia, że mogła być to grupa pedofilów. Jak informuje serwis spidersweb.pl, administrator fanpage’a “Najseksowniejsze 9 10 i 11 latki” po zlikwidowaniu jego pierwszej odsłony uruchomił ją na nowej stronie, gdzie od razu napisał: "reaktywacja!!! wysyłajcie nam swoje zdjęcia!1 nikogo nie zmuszamy!".
Fan page o coraz młodszych dzieciach
Profile prezentujące dziecięce zdjęcia w ciągu kilkudziesięciu godzin zaczęły przybierać nowe odsłony. Na jednej z nich można było zobaczyć jeszcze młodsze dzieci mające od 4 do 6 lat. W proteście przeciw takim stronom powstała już grupa "Wielkie sprzątanie FB: NIE - dla 'Najseksowniejsze 4 5 i 6 latki". Jej użytkownicy masowo zgłaszali naruszenie zasad portalu przez dziwny fan page.

Mimo to, jak pisze "Rzeczpospolita", administracja Facebooka nie chciała go usunąć. Jak zauważa gazeta, kilka dni temu funkcjonowała jeszcze strona "Najseksowniejsze 9 10 i 11 latki". Po wielu zgłoszeniach naruszenia standardów, między innymi od znanej jako "Superniania" Doroty Zawadzkiej, portal zdecydował się usunąć też tę stronę. Dlaczego od początku nie było z tym tak łatwo?

Facebook to akceptuje?
Jak można przeczytać w portalach, których dziennikarze od razu interweniowali w tej sprawie, administracja Facebooka na zgłaszane zastrzeżenia dotyczące tych stron odpowiadała, że fanpage ze zdjęciami dziewczynek poniżej 10 roku życia nie naruszał standardów społeczności. Wokół sprawy zaczęła tworzyć się coraz większa burza.


Wchodzimy tam z ciekawości czy dla żartu?
Burzę zwiększyło pojawienie się na profilu z dziecięcymi fotografiami zdjęcia Mariusza Trynkiewicza, seryjnego mordercy i przestępcy seksualnego, który przebywa teraz w zamkniętym ośrodku. Obok przeczytać można dosadne komentarze towarzyszące prezentowanym zdjęciom i niecenzuralne słowa kierowane pod adresem administratora Facebooka.
Jak zgłosić profil administratorowi?
W internecie istnieje kilka instrukcji, jak zgłosić naruszenia na Facebooku jego administratorowi. Najłatwiej jest zrobić to klikając w słowo "Zgłoś" wyświetlające się obok treści, co do której mamy wątpliwości, czy powinna być dostępna.

O nowych profilach na Facebooku mówi i pisze się coraz więcej. Może cel ich założycieli był właśnie taki, aby wywołać zamieszanie w mediach i dać o sobie znać? Może cała historia pokazuje też, że to, co jest owiane tabu, tak jak właśnie pedofilia, intryguje i wzbudza ciekawość wielu internautów?

Może jest też tak, że cała historia z dziecięcymi profilami ma na celu sprawdzenie, na ile użytkownicy Facebooka mogą sobie pozwolić w swoich internetowych działaniach i na jaką część tych działań administrator po prostu przymknie oko. Część odpowiedzi na te pytania przyniosły ostatnie dni.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE