Błyskotki dla mamy - biżuteria do gryzienia, szarpania i nie tylko.

Biżuteria może być i ładna i funkcjonalna. Funkcjonalność docenia dziecko.
Biżuteria może być i ładna i funkcjonalna. Funkcjonalność docenia dziecko. fot. Printscreen FB Gumigem / http://skroc.pl/120da
Te kolorowe naszyjniki, korale i bransoletki na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykła biżuteria dla kobiety. To nie wszystko. To jednocześnie duża pomoc dla dziecka, które przechodzi akurat ząbkowanie. Śmiało można ją gryźć i szarpać.

Bransoletka jak smoczek lub gryzak
Biżuteria jest zrobiona z silikonu, czyli materiału, z którego zrobione są smoczki, gryzaki i łyżeczki dla dzieci. Jak zapewniają jej producenci, jest odporna na wysokie temperatury i możnaa ją myć w gorącej wodzie albo w zmywarce. Zapięcie takiej biżuterii łatwo się rozpina.

Naszyjnik z takiej serii kosztuje ok. 75 złotych, bransoletka 43 złote a wisiorki 65 złotych.

Nie tylko silikon
W sklepach i salonach jubilerskich pod hasłem "biżuteria dla mam" znaleźć możemy jednak nie tylko bransoletki i wisiorki wykonane z silikonu. Okazuje się, że przyglądając się tej biżuterii można doszukać się nowych trendów.
Anna Sękowska, projektantka biżuterii Venis

Idealna biżuteria dla młodej mamy powinna być wykonana z naturalnych, dobrej jakości materiałów, szlachetnych metali ale przede wszystkich powinna być dokładnie i rzetelnie wykonana - tak aby nie stwarzała zagrożenia ani dla mamy ani dla jej pociechy. Obecnie mamy modę na biżuterię wykonaną w stu procentach ręcznie oraz biżuterię personalizowaną - dobraną a czasami nawet zaprojektowaną przez sama klientkę. Czytaj więcej

Dla wielu mam najlepszą biżuterią jest ta, którą przygotuje jej dziecko.

Biżuteria home-made
Kilkuletnie dzieci mogą wykonać biżuterię dla swojej mamy z modeliny. Instrukcja jest prosta. Z modeliny wystarczy wykroić odpowiedni kształt, na przykład kształt bransoletki. Do takiej gotowej formy dzieci doklejają często guziki, korale albo cekiny. Można również skorzystać z pomocnych filmików instruktażowych i foremek, aby wykonać dla mamy prawdziwe cacko.

Jak zrobić babeczki z modeliny

Jak podpowiadają wykonujący regularnie taką biżuterię, modelinową formę trzeba gotować przez około 10 minut w wodzie, a po wystygnięciu pomalować bezbarwnym lakierem do paznokci.


Nie tylko kolczyki i bransoletki
Okazuje się, że biżuteria stworzona z modeliny nie oznacza tylko naszyjników, korali i bransoletek. Dużym powodzeniem cieszy się ostatnio połączenie gryzaczka dla dziecka z ozdobnym wisiorkiem dla mamy.

Skąd wziął się pomysł na taką biżuterię? W tym miejscu często mówi się o Szkotce, Jenny McLaughlan, której syn bardzo ciężko przechodził ząbkowanie. Męczył się on, meczyła się też jego mama. Gdy tradycyjne metody nie przynosiły skutku, Jenny postanowiła zawiesić gryzaki na sznurku i nosić jak biżuterię i dzięki temu mieć je cały czas pod ręką. Potem okazało się, że to nie tylko praktyczny przedmiot, ale też ładny gadżet.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE