Rekord świata w biegu z dzieckiem pobity. Biegaczka przed startem pożyczyła dziecko od znajomych

Tak wygląda rekordzistka świata w biegu z dzieckiem.
Tak wygląda rekordzistka świata w biegu z dzieckiem. fot. FB / Julia Webb
Amerykanka Julia Webb pobiła właśnie rekord Guinnessa w biegu na 10 kilometrów z… dzieckiem w wózku. Jej czasu pozazdrościć mógłby niejeden biegacz-amator. Webb osiągnęła czas 38 minut i 15 sekund. Nie biegła jednak ze swoją córką, tylko z "wypożyczonym" dzieckiem.

Rekord pobity o ponad 5 minut
Sama Julia Webb poza tym, że sama biega jest żoną rekordzisty USA w biegu na jedną milę, Alana Webba. Jej specjalizacją są biegi na 3 kilometry z przeszkodami. W czasie ostatniego biegu dziecięcy wózek nie był dla niej przeszkodą na drodze do rekordu świata.

Do tej pory rekord w biegu na 10 kilometrów z wózkiem wynosił 43 minuty i 7 sekund i należał do Kanadyjki Alyson Tai. Julia wystartowała w zawodach wraz z 7-miesięczną córką znajomych, dlatego, że jej 2-letnia córka Joannie akurat w momencie startu była ze swoim tatą na wakacjach. W jednym z wywiadów Julia żartowała nawet, że cała sytuacja dała jej pewną przewagę, bo pożyczone dziecko jest lżejsze od jej własnego.

Dziecko nie zasypia w czasie biegu
Mimo deszczowej i pochmurnej pogody, jaka w dniu biegu była w Portland, rekord udało się pobić. 7-miesięczna Ruby została owinięta w nieprzemakalny kocyk i przez prawie 40 minut trwania biegu - który w jej odczuciu był pewnie bardzo szybką przejażdżką wózkiem - nawet na chwilę nie zasnęła. Co więcej była czujna od linii startu aż do momentu przekroczenia przez Julię i wózek linii mety.


Dziewczynka zasnęła dopiero w domu mając obok siebie trofea i dyplomy zdobyte dzięki pobitemu kilka chwil wcześniej rekordowi. Sama Julia w wywiadach mocno zachęca wszystkie młode mamy do biegania. Powody są proste. Wśród argumentów, które podawała nowa rekordzistka świata pojawiały się kwestie takie jak szybki powrót do formy i figury sprzed ciąży.

W Polsce biegi z dziecięcymi wózkami też stają się coraz popularniejsze. Jeden z nich planowany jest w Warszawie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE