Tablet - dobro wspólne czy osobiste? Jak bezpieczne wprowadzić dziecko w świat technologii

Fot. stockbroker / 123RF Zdjęcie Seryjne
Dzieci lgną do nowinek technologicznych i bardzo szybko uczą się obsługi różnych urządzeń. Nic dziwnego, że bez względu na to, czego nauczą je rodzice, prawie zawsze zaskakują ich nowymi umiejętnościami. Gdy dziecko wkracza do świata internetu - znacznie trudniej ustrzec je przed niebezpieczeństwem, niż na placu zabaw. Jak sobie pomóc i bezpiecznie prowadzić dziecko przez życie z technologią za pan brat?

Czy pozwalać dziecku na korzystanie z elektroniki?
Bez wątpienia nie powinniśmy zastanawiać się nad tym, czy dziecko będzie korzystało z tabletu czy smartfonu - to tylko kwestia czasu. Nawet jeżeli sami nie wyposażymy latorośli w odpowiednie sprzęty, prędzej czy później się z nimi zetknie. Zdecydowanie lepiej skupić się na ustaleniu dobrych praktyk, jakie będą obowiązywały w naszym domu. Zanim dziecko opanuje nowe urządzenie, ustalmy zasady korzystania z niego.

Przyjazne technologie - dobre praktyki w domu

1. Ustal jaki czas dziecko może spędzić korzystając z tabletu czy komputera. Gdy czas zabawy dobiega końca, informuj dziecko na bieżąco. Możesz też wspólnie z malcem nastawić budzik lub timer.

2. Jeśli to możliwe towarzysz dziecku w zabawie. To szczególnie ważne, jeśli z urządzenia korzysta maluch. Z pewnością dziecko szybko opanuje umiejętność obsługi urządzenia, jednak towarzystwo i komentarz opiekuna są bezcenne, gdy dziecko nie zrozumie oglądanych treści.

3. Ustaw kontrolę rodzicielską na urządzeniu. To konieczne dla Waszego wspólnego bezpieczeństwa. Możesz też wybrać produkt dedykowany dzieciom - takie urządzenia są szczególnie chronione przed niepożądanymi treściami.

4. Nie pozwalaj na samodzielne zakupy i instalowanie aplikacji małym dzieciom. W ten sposób unikniesz przykrych sytuacji. Zanim oddasz w ręce dziecka grę lub aplikację, poświęć chwilę i zobacz jak wygląda jej treść - to zdecydowanie łatwiejsze, niż tłumaczenie dziecku dlaczego nie może jednak zagrać w wypatrzone już auta czy wróżki.


5. Przestrzegaj ustalonych przez siebie zasad - zawsze. Największym problemem dla rodziców jest to, że z czasem ustalone granice lubią ukradkiem rozciągać się jak z gumy. Opieraj się pokusie dodatkowych, niewinnych 5 minut spokoju lub okazji na dokończenie zaległości w pracy.

Tablet - dobro wspólne czy osobiste?

Wielu rodziców zmaga się z dylematem czy powinni udostępniać dziecku swój tablet. Pojawia się pytanie czy własny tablet dla trzy lub czterolatka to nie przesada? Oczywiście można się podzielić swoim urządzeniem, jednak takie rozwiązanie bywa często niekorzystne dla rodzica. Sporo zależy też od samego urządzenia. Jednak decydując się na zakup specjalnego sprzętu dla dziecka, można uczynić aktywność przed ekranem bardzo pozytywną i rozwijającą.

Tablety dla dzieci
Na rynku dostępne są urządzenia specjalnie przygotowane z myślą o najmłodszych. Czym różnią się od tradycyjnego tabletu?

Przede wszystkim priorytetowo podczas projektowania takiego urządzenia, potraktowano kwestie bezpieczeństwa w sieci. Tablet Miotab 3.0 już na poziomie interfejsu użytkownika w bardzo intuicyjny sposób rozgranicza strefę dostępną dla dziecka i dla rodzica.
To ważne, aby rodzic mógł kontrolować treści do jakich dziecko ma dostęp. Gdy rodzina dzieli się urządzeniem dla dorosłych, może być to kłopotliwe. Dorośli stają wtedy przed dylematem, czy wybrać własną wygodę użytkowania, czy lepszą kontrolę nad tabletem w rękach dziecka.

Niestety Polacy nie dość często przykładają się do odpowiedniego zabezpieczenia urządzeń mobilnych. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Kaspesky Lab, aż 18% rodziców udostępniających swoje urządzenia dzieciom, padło ofiarą przykrych niespodzianek. Najczęściej taka niespodzianka oznacza niekontrolowany zakup płatnych aplikacji i gier oraz utratę ważnych danych - na przykład swoich kontaktów w książce adresowej.

Wybierając urządzenie stworzone dla dzieci, jednocześnie chronimy je oraz utrzymujemy własny komfort i niezależność.

Rozbudowana kontrola rodzicielska w tablecie Miotab 3.0

Tablet Miotab 3.0 na miarę potrzeb dla malucha

Ten produkt to coś więcej niż interaktywna zabawka. A wszystko za sprawą dbałości o szczegóły i pracy jaką włożono w przygotowanie polskiej wersji językowej tego urządzenia. Włoska firma Lisciani od lat wielu lat dostarcza nie tylko zabawki, ale i pomoce naukowe i dydaktyczne - co czyni ją ekspertem od nauczania. Dobrze,gdy edukacją dzieci zajmują się fachowcy.

Podczas prac nad polską wersją językową urządzenia swoje siły połączyli eksperci z zakresu filologii polskiej oraz aktorzy - między innymi aktorzy z Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. Dzięki staranności i dbałości o szczegóły aplikacji, zabawa z Miotab 3.0 jest bardzo pożyteczna.

Co takiego wyróżnia Miotab 3.0?
Urządzenie posiada aż 100 aplikacji! Jednak to nie koniec atrakcji, dodatkowe można pobierać systematycznie ze strony www.liscianigroup.com. To właśnie zawartość tego tabletu jest fenomenem. Dotychczas na polskim rynku nie było tak bogato i mądrze wyposażonego urządzenia. Właśnie dlatego firma Dante - dystrybutor urządzenia, zdecydował się na zaoferowanie Miotab 3.0 polskim rodzicom.

Tablet Miotab 3.0 dla wymagających

Urządzenie posiada aplikacje i gry w 20 kategoriach. Wśród nich znajdują się programy przeznaczone do nauki pisania i czytania, liczenia, języka angielskiego oraz gry, bajki i laboratoria. Dodatkową atrakcją jest aparat fotograficzny wzbogacony w aplikację umożliwiającą prostą obróbkę zdjęć.
Tablet przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia. Pamiętaj, dzieci w wieku do dwóch lat powinny przebywać w strefie wolnej od ekranów.

Polska wersja językowa Tabletu Miotab 3.0 dostępna będzie pod koniec października.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE