Olej arganowy, czyli zbawienie w czasie ciąży i po porodzie
O piękną skórę mam dba MAROKO PRODUKT
03 listopada 2014, 09:38·3 minuty czytania
Publikacja artykułu: 03 listopada 2014, 09:38
Swędząca i piekąca skóra na brzuchu, rozstępy, przetłuszczające się włosy - to tylko niektóre problemy, z którymi muszą zmagać się kobiety w ciąży. W wyeliminowaniu tych problemów w dużej mierze pomóc może olej arganowy. Sprawdzamy, w jaki sposób.
Reklama.
Olej arganowy, czyli...?
Marokański olej arganowy podbił w ostatnich miesiącach serca wielu Polek. To dlatego, że okazał się świetnym kosmetykiem do twarzy, ciała i włosów. Świetnie sprawdza się także w kuchni. Jego zalety doceniły też kobiety, które są w ciąży albo niedawno urodziły dziecko. Co ważne, nie mówimy tu o olejku, tylko o oleju.
Olej roślinny to ciekły tłuszcz pochodzenia roślinnego, który w temperaturze pokojowej ma postać płynną, z kolei olejek (eteryczny) to skoncentrowana najczęściej ciekła substancja pozyskiwana z konkretnej części rośliny, posiadająca określony zapach lub smak.
Jeśli zależy nam na czystym oleju pozyskiwanym z owoców arganii, bez dodatków naturalnych, czy syntetycznych, wybierzmy produkt pod nazwą oleju arganowego.
Olej arganowy w czasie ciąży
Pomaga w usuwaniu rozstępów: wystarczy wmasować olej arganowy w mokrą skórę po kąpieli. Olej arganowy szybko nawilży ją, odżywi i ujędrni.
Pomaga poradzić sobie ze swędzącą i piekącą skórą na brzuchu: gdy w czasie ciąży zwiększa się obwód brzuchu, towarzyszą mu często swędzenie i pieczenie skóry. Takie nieprzyjemne odczucia można złagodzić nawilżając i odżywiając skórę olejem arganowym.
Ułatwia walkę z przetłuszczającymi się włosami: szampon arganowy z marokańską glinką Rhassoul dobrze oczyszcza skórę głowy, a zawarty w nim olejek rozmarynowy i tymiankowy działają przeciwłupieżowo. Ponadto na przetłuszczajace się włosy i skórę głowy należy 1-2 razy w tygodniu stosować maskę z oleu arganowego, który znormalizuje nadmierne wydzielanie sebum przez skórę głowy, nawilży ją i odżywi.
Olej arganowy po porodzie
Pomaga bezpiecznie i naturalnie pielęgnować skórę noworodka: do mycia noworodka należy użyć mydełka z olejem z czarnuszki. Do kąpieli warto dodać kilka kropli oleju arganowego, który nawilży skórę, złagodzi podrażnienia i oparzenia. Po kąpieli warto wmasować olej w skórę dziecka.
Łagodzi trądzik niemowlęcy: do mycia niemowlaka używamy mydełka z olejem z czarnuszki, a następnie na mokrą skórę dziecka nanosimy olej arganowy i pozostawiamy do całkowitego wchłonięcia.
Redukuje objawy ciemieniuchy: myjemy włosy dziecka 2 razy w tygodniu, po czym na objęte ciemieniuchą miejsca na mokrą skórę nanosimy olej arganowy. Po upływie 2 godzin szczotkujemy włosy mokra szczotką, a następnie znow je myjemy.
Olej arganowy, gdy dziecko jest małe
Pomaga w walce z atopowym zapaleniem skóry: należy kilka razy dziennie smarować mokrą i oczyszczoną skórę, która jest chora, olejem arganowym.
Zapobiega powstawaniu blizn po ospie: warto smarować skórę olejem arganowym dwa razy dziennie. Zawiera on schotenol i inne roślinne związki czynne regenerujące komórki skóry.
Łagodzi poparzenia słoneczne: po opalaniu na mokrą, oczyszczoną skórę należy nanieść olej arganowy i poczekać do jego wchłonięcia. Już po pierwszej aplikacji nieprzyjemne uczucie pieczenia ustępuje. W ten sposób olej warto stosować do zaniku rumienia.
Olej do każdego rodzaju cery
Oleju arganowego można używać do każdego rodzaju cery. Olej wmasowany w mokra skórę całkowicie wchłonie się. Można zastosować go zamiast kremu na noc, na dzień i pod oczy. Reguluje on wydzielanie sebum i nawilża także skórę suchą.
Olej arganowy zapobiega też powstawaniu zmarszczek. Właściwości przeciwzmarszczkowe ma serum z 6 olejów: arganowego, z czarnuszki, z opuncji, z awokado i z migdałów.