To kolejny geniusz: 14-latek zaczyna studia chemiczne

14-letni Basiak Eichenberger udziela teraz wielu wywiadów.
14-letni Basiak Eichenberger udziela teraz wielu wywiadów. fot. youtube.com / printscreen https://www.youtube.com/watch?v=Fn-Y_P-HFhI
Jego rowieśnicy uczą się dopiero do odpowiednika polskiego egzaminu gimnazjalnego, a on już odebrał akademicki indeks. Na Uniwersytecie w niemieckim Fryburgu studia zaczyna właśnie 14-letni geniusz, Bastian Eichenberger. Maturę zdał rok temu. I już teraz ma sprecyzowane plany naukowe: chce wynajdywać nowe lekarstwa.


Najmłodszy student w historii uczelni
Nastolatek zaczyna właśnie studia na Wydziale Chemii na Uniwersytecie we Fryburgu. Jak oficjalnie podaje ministerstwo nauki landu Badenii-Wirtembergii, Bastian jest najmłodszym studentem od czasu założenia uczelni przed 557 laty.
"Cieszę się, że to już się zaczyna"
"Nie mogę się wręcz doczekać ćwiczeń w laboratorium" - powiedział w jednym z wywiadów 14-letni student. Jaka będzie jego przyszłość? Bastian zdecydowanie zamierza związać ją z nauką. Jego marzeniem jest konstruowanie nowych lekarstw.

80 kilometrów na uczelnię
Studia będą wymagały od 14-latka dużo wysiłku. I nie chodzi tylko o wysiłek intelektualny. Nastolatek będzie musiał dojeżdżać na uczelnię pociągiem. Z jego rodzinnego domu (Bastian mieszka z rodzicami) na Uniwersyett we Fryburgu jest ok. 80 kilometrów. 14-latek pochodzi z niewielkiej miejscowości Oberwil koło Bazylei. Jego dotychczasowi nauczyciele i rodzice nie mają wątpliwości, że Bastian da sobie radę. Na co dzień chłopiec włada 9 językami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...