Dziecięce ciuszki pod szczególnym nadzorem. W czym prać ubrania naszych pociech?

Mamy zwykle wolą prać ubrania dzieci w proszku przeznaczonym dla maluchów
Mamy zwykle wolą prać ubrania dzieci w proszku przeznaczonym dla maluchów Fot. 123 RF
Prać rzeczy dziecka razem ze swoimi czy oddzielnie? To jeden z najczęściej dyskutowanych na forach parenitgowych tematów.

Zwolennicy segregowania odzieży do prania są przekonani, że oddzielnie powinno się prać dziecięce ubranka co najmniej do trzeciego roku życia.
Przeciwnicy już po pierwszych urodzinach, wkładają ubrania najmłodszych domowników do pralki razem ze swoimi.

Płatki mydlane dla noworodka

Ale nawet ci, którzy nie widzą w tym większej potrzeby, w pierwszych dniach życia sięgają po specjalnie dla nich przeznaczone środki do prania.
Co najlepiej? Tradycyjnie, od pierwszych dni życia dziecka odzież dla noworodków prało się w płatkach mydlanych. Tu właśnie sprawdzą się hipoalergiczne, wyprodukowane tradycyjną metodą, płatki mydlane Dzidziuś.


Jest to skuteczny, wydajny środek do prania pieluszek, bielizny niemowlęcej oraz odzieży dziecięcej. Stanowią one doskonały, łagodny i naturalny produkt przeznaczony do prania ręcznego, w pralkach wirnikowych i automatycznych w pełnym zakresie temperatur. To ważne, bo wiele osób jest przekonanych, że jeśli płatki, to tylko do prania ręcznego. A tak wcale nie jest.


Płatki mydlane nie podrażniają wrażliwej skóry niemowląt i dzieci (mają pozytywną opinie Instytutu Matki i Dziecka). I są bezpieczne dla środowiska.

Zaletą płatków mydlanych jest także to, że doskonale usuwają plamy. Te szczególnie oporne zejdą po nocnym namaczaniu.

Niektórzy wolą proszek

Niektóre mamy są jednak przekonane, że pranie w płatkach mydlanych może uszkodzić pralkę. Wiedzą, że zapobiegnie temu rozpuszczanie płatków przed wsypaniem ich do pralki, ale nie chce im się z tym bawić. I sięgają po proszek. To błąd? Nie, bo specjalistyczne proszki Dzidziuś przeznaczone są do prania pieluszek, bielizny oraz odzieży niemowlęcej i dziecięcej we wszystkich zakresach temperatur.


Bardzo skutecznie usuwają wszelkie zabrudzenia i dobrze się wypłukują, co sprawia, że świetnie nadają się także do prania ubrań całej rodziny. Staranie opracowany skład proszku sprawia, że Dzidziuś jest bezpieczny i łagodny dla skóry niemowląt i dzieci. Zawarte w proszku mydło efektywnie wspomaga usuwanie plam oraz nadaje tkaninom miękkość.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE