Reaguj na przemoc wobec dzieci. Masz prawo. Pospolite ruszenie polskich blogerów

Nie zamykaj oczu na przemoc wobec dzieci.
Nie zamykaj oczu na przemoc wobec dzieci. Fot. Materiały prasowe kampanii "Reaguj. Masz prawo".
Kampania "Reaguj. Masz prawo" zyska sprzymierzeńców w rodzicielskiej blogosferze. Za sprawą inicjatywy blogerki z Bebusiowej Krainy i jej aktywnych działań, chętni do walki z przemocą wobec dzieci, mogą przyłączyć się do akcji na swoich blogach.

20 listopada obchodzimy Dzień Praw Dziecka uznany przez Organizację Narodów Zjednoczonych i właśnie tego dnia blogerzy mają zalać sieć swoimi wpisami dotyczącymi reagowania na przemoc wobec dzieci. Szczytna idea i pomysłowa forma sprawiają, że ludzie dobrej woli rozwijają skrzydła.
Na swoim Facebookowym profilu Bebusiowa Kraina poinformowała, że otrzymała wstępną zgodę na objęcie akcji patronatem Rzecznika Praw Dziecka.
Blogerka aktualnie zaprasza koleżanki i kolegów do zgłaszania chęci udziału w przedsięwzięciu.

Kampania Reaguj. Masz prawo
Duża i prężnie rozwijająca się kampania społeczna była, w tym wypadku inspiracją do zmienia świata na lepsze. Nie da się ukryć, że temat akcji jest bardzo trudnym obszarem. Eksperci dążą do tego, aby osoby postronne, przestały przymykać oczy na przemoc wobec dzieci. Niestety dopóki ludzie będą przechodzić obojętnie obok krzywdy dzieci, dopóty będą na nią dawać swoją milczącą zgodę.

Jak reagować?
Kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka to żywy i pożyteczny organizm. Nie jest to zbiór sloganów i ładnych obrazków. Na stronie internetowej jakreagowac.pl znaleźć można zbiór konkretnych i przydatnych informacji.

JAK REAGOWAĆ NA ULICY

JAK REAGOWAĆ PO SĄSIEDZKU

JAK REAGOWAĆ PRZEZ INSTYTUCJE

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE