Pięciolatka z talentem i autyzmem. Obrazy Iris Grace sprzedawane są na całym świecie

Iris Grace ma dopiero pięć lat, ale jej obrazy kupują kolekcjonerzy na całym świecie
Iris Grace ma dopiero pięć lat, ale jej obrazy kupują kolekcjonerzy na całym świecie Facebook
Iris Grace to ostatnio jedno z najgorętszych nazwisk w świecie sztuki. Jej obrazy porównywane są do Moneta i Renoira. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dziewczynka ma zaledwie pięć lat i rozpoznano u niej autyzm.

Jak w licznych wywiadach opowiadają jej rodzice, dziecko miało dwa lata, gdy zorientowali się, że jest z nim coś nie tak. Zauważyli, że rozwija się wolniej niż inne dzieci i nie utrzymuje kontaktu wzrokowego.

Kiedy u dziecka zdiagnozowano autyzm, rodzice zaczęli szukać informacji o tym, w jaki sposób jej pomóc. Wyczytali, że dobre rezultaty daje terapia przez sztukę i kupili dziecku farby.

Kiedy Iris pierwszy raz namalowała obraz, nikt nie miał wątpliwości, że dziewczynka jest utalentowana. A jej obrazy, to sposób komunikowania się ze światem. Jedyny, bo dziewczynka, mimo pięciu lat, nadal słabo mówi.

Jej matka postanowiła te obrazy sprzedawać za pośrednictwem specjalnie w tym celu stworzonej strony internetowej oraz prze profil dziewczynki na Facebooku. To był strzał w dziesiątkę. Jak czytamy na stronie internetowej, jej obrazy kupują nie tylko kolekcjonerzy w Wielkiej Brytanii, ale także w całej Europie, obu Amerykach i w Azji. Za jeden trzeba zapłacić około 8 tys. funtów.

Do tej pory historia dziewczynki została opublikowana w 207 krajach, a jej profil na Facebooku odwiedziło sto tysięcy osób.

Na co idą te pieniądze? Rodzice zapewniają, że finansują w ten sposób kosztowną rehabilitację córki. Iris uczęszcza nie tylko na terapie plastyczne, ale także na muzykoterapię, terapię mowy, terapię zajęciową i jogę. Dzięki temu obecnie dziecko już zaczyna mówić.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE