Aktywny weekend: od Święta Dyni po bajkowe postaci w Pacanowie

Przetwory z dyni będą królować w czasie weekendu na wielu stołach
Przetwory z dyni będą królować w czasie weekendu na wielu stołach fot. flickr / liz west / http://skroc.pl/3c62c
Święto Dyni, sportowy piknik rodzinny oraz zlot bajkowych postaci w Pacanowie - to tylko niektóre propozycje na najbliższą sobotę i niedzielę. Zajrzyj i przekonaj się, jaki będzie ten weekend.

Jesiennie i na sportowo
W sobotę w Parku Militarnym Rembertów szykuje się Piknik rodzinny z pokazami Korfballu. Wstęp będzie wolny. Na miejscu będzie okazja pouprawiać sport: w programie są warsztaty i nauka gry w Korfball (odmiana koszykówki; w każdej drużynie występują 4 kobiety i 4 mężczyzn), konkursy rzutów do kosza, gry i zabawy z wykorzystaniem elementów Korfballu oraz przede wszystkim mini turnieje rodzinne. Piknik rozpocznie się o 10.00 i potrwa do popołudnia.

Poranek Literacki w Poznaniu
Rodzice, które chcą zachęcić swoje dzieci do czytania mogą zabrać je na Poranek Literacki, który w sobotę o 11.00 rozpocznie się pod adresem osiedle Przyjaźni 125. Mali goście tego spotkania wysłuchają historii króla Pafnucego, który postanowił wybrać się na grzyby mimo, że jeszcze nigdy nie był na grzybobraniu. Dzieci będą uczyły się postępowania z grzybami, cierpliwości i mądrego czekania. To wszystko w towarzystwie rodziców i za darmo, bo wstęp na Poranek Literacki jest darmowy.

Gotujemy zupę dyniową, czyli Święto Dyni
W najbliższą niedzielę o 10.00 w warszawskim Domu Pracy Twórczej przy Ptysiowej 3 rozpocznie się Czwarty Powsiński Dzień Dyni. Podczas akcji będzie można pozbyć się niepotrzebnych elektroodpadów. To na przykład zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne, przestarzałe lub zepsute pralki, lodówki, komputery, telefony, telewizory i inne sprzęty zasilane prądem lub bateriami. W zamian za minimum 3 kilogramy elektroodpadów uczestnik tej akcji otrzyma w prezencie dynię. Od 12.30 do 14.30 na miejscu bedzie można wziąć udział w warsztatach podczas których dzieci przygotują muffinki pełne świeżych owoców i orzeszków. W kulinarnych warsztatach obok dzieci udział bedą mogły wziąć też ich rodzice.
Dyniowe atrakcje w Folwarku Bródno
Dynia będzie główną bohaterką także w czasie sobotniej imprezy w Folwarku Bródko. Tam już w sobotę o 11.00 rusza Święto Dyni. Najmłodsi goście będą mogli wziąć udział w konkursach plastycznych, zrobić ziemniaczane zabawki, skorzystać z rodzinnego kącika fotograficznego z jesienną scenografią i obejrzeć botaniczne niespodzianki. Impreza potrwa do 18.00 a wstęp będzie wolny.


Zjazd Bajkowych Postaci w Pacanowie
Postacie z bajek będą czekać na dzieci w niedzielę, od 12.00 do 16.00 w Pacanowie, w różnych zakątkach Europejskiego Centrum Bajki. Na miejscu swoje podwoje otworzy miedzy innymi Strefa Krasnoludków, gdzie dorośli i dzieci wspólnie będą tworzyć swoich bajkowych bohaterów (pomogą w tym pracowite krasnoludki) oraz Strefa Czarownicy, gdzie dzieci własnoręczne przygotują i ozdobią świece. Na miejscu odbędą się też warsztaty kulinarne "Drugie śniadanie Koziołka Matołka” prowadzone przez kucharzy Jeana-Francoisa Rebout z Francji i Jacka Tarkowskiego. Na miejscu mile widziane będą dzieci w bajkowych strojach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE