Najbardziej designerskie klocki dla dzieci. Sztuka, która dobrze się składa

Pomysłowe i piękne. Zobacz najbardziej designerskie klocki dla dzieci.
Pomysłowe i piękne. Zobacz najbardziej designerskie klocki dla dzieci. Fot, Screen ze sklepu Mymonki / http://bit.ly/1yCdcih
Klocki uważane są za zabawki elementarne, jedne z najprostszych i dzięki temu należące do zacnej grupy, zabawek wspierających rozwój i kreatywność. Gdy twórczość i kreatywność towarzyszy nie tylko dziecku podczas zabawy, ale i autorowi projektu nowej zabawki, prostota staje się antonimem klocków. Wysmakowane i pomysłowe rozwiązania to dobra zabawa i niezapomniane wrażenia estetyczne.

Zobacz najbardziej designerskie klocki

Genialne w swej prostocie
Absolutnie piękne. Prosty pomysł i nietuzinkowe wykonanie. To co można ułożyć z Klocków PlayShapes przechodzi najśmielsze wyobrażenia. To dziecięcy design na najwyższym światowym poziomie. PlayShapes projektu Millera Goodmana to zestaw 72 klocków. Można układać z nich wszystko na co przyjdzie ochota - twarze, zwierzęta, pojazdy i budowle. Niestety cena jest równie niezwykła, co same klocki - 390 zł.
Drugim projektem autorstwa tego samego designera są klocki ShapeMaker. Cena jest zdecydowanie bardziej łaskawa dla rodziców. Za zestaw kolorowych sześcianów zapłacić trzeba w sklepie 190 zł.
Wyjątkowe klocki na lince
Piękny projekt naszej południowej sąsiadki - Słowackiej dizajnerki Michali Lipkovej. Klocki można układać jeden na drugim lub przewlekać je sznureczkiem tworząc kukiełki i własne kompozycje. Autorka postawiła tu na zabawę w kompozycję i balansowaniem. Nienachalne, acz kontrastowe kolory cieszą oko. Wszystko zostało okraszone szczyptą ludowego wzornictwa.
Wielofunkcyjna i praktyczna układanka z rosyjskim akcentem
Fenomenalny projekt i wykonanie. Zainspirowana rosyjskimi matrioszkami układanka projektu Pistacchi, to nie tylko zabawka, ale i wyjątkowo estetyczny pojemnik na jedzenie. Twórca zainspirował się bajką o Czerwonym Kapturku - Kolejne części układanki to postaci z dobrze znanej bajki dla dzieci. Wyjątkowo zabawna ostatnia i największa kreacja - czyli ubranie babci. Głodny wilk, już z Czerwonym Kapturkiem w brzuchu ochoczo wskakuje w babciną koszulę.
Dobrze się składa
Zabawki z pracowni Benjamin shine to pomysłowe rozwiązania. Ideą jest możliwość składania ze sobą poszczególnych elementów, tak aby tworzyły zaskakujące kompozycje - drewniany samochodzik zamienia się w pojemnik na plasterki, a z kolorowych klocków można złożyć w kolejkę.
Nie tylko z drewna
Firma Jubee udowodniła, że nie tylko drewniane zabawki mogą być designerskie. Zolo to zestawy różnych bardzo dziwnych i "zakręconych" elementów. Można zbudować z nich ZoloStwory, czyli sympatyczne i nietuzinkowe kreacje. Zabawka wyróżnia się na tle innych, oprócz złożenia swojej postaci, dziecko musi odpowiednio balansować konstrukcją. Ich olbrzymim plusem są bardzo konkurencyjne ceny - Zolo, bo tak nazywają się niezwykłe klocki, można zakupić już za 73 zł, najdroższy zestaw kosztuje 260 zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE