Do kamienicy Pod Świńskim Kopytkiem wprowadza się nowa lokatorka, miła świnka-dekoratorka wnętrz Klara Kwik. Powoduje to sporo ambarasu i konfliktów między sąsiadami, a wszystko to przeplata się tajemniczą przeszłością samej kamienicy.
Nowa powieść dla młodych czytelników (8+) z dreszczykiem pełna jest humoru. W ciekawy sposób pokazuje dzieciom świat pełen indywidualizmu i uczy szacunku dla odmienności.
Przeczytaj fragment książki na stronie Wydawnictwa Bajka
"Moje prawa, ważna sprawa"
16 opowiadań porusza niezwykle ważny współcześnie temat praw dziecka. Sytuacyjna prezentacja praw, obowiązków i przywilejów dzieci pozwala na łatwiejsze zrozumienie problematyki. Reguły z Konwencji o Prawach Dziecka, tłumaczą dzieciom bohaterowie - rodzice, dziadkowie i znajomi. Historie zostały tak skonstruowane, aby dzieci potrafiły samodzielnie wyciągnąć wnioski.
Nowe, rozszerzone wydanie książki wyróżnionej w konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek „Najpiękniejsze Książki Roku 2003/4” w kategorii: Literatura dla dzieci.
Piękna opowieść o tym, że prawdziwe piękno i dobro kryją się niekiedy pod zaskakującą postacią. Fabuła opowieści obrazowo przedstawia perypetie pięknego jajka. Z początku wszyscy leśni mieszkańcy pragną wziąć jajko na wychowanie, jednak gdy wykluwa się z niego niepozorny i niezbyt urodziwy pisklak, chętni odwracają się na pięcie. Jedynie kangur chętnie bierze pod opiekę pierzastego malucha.
Przystosowany dla małych dzieci etos brzydkiego kaczątka, obrazowo ukazuje problem ludzkiej powierzchowności, skłonności do zachwytu nad pozornym pięknem i zbytniego przywiązywania wagi do wyglądu zewnętrznego. Ale nawet to, co może się wydawać nieprzystępne i nieatrakcyjne, może kryć w swoim wnętrzu niezrównane piękno.
Pija Lindenbaum wyjątkowo dobrze dostrzega dziecięce emocje i relacje jakie nawiązują najmłodsi. Po raz kolejny przelała na papier świat dziecięcych emocji, problemów i trudności. Książki jej autorstwa w bardzo naturalny dla dzieci sposób ukazują, słowem i obrazem, ich codzienne małe-wielkie problemy. Tym razem bohaterowie stają przed nie lada wyzwaniem: jak pogodzić chęć jednego z nich do wspólnej zabawy, z potrzebą samotności drugiego.
Pierwsze wydanie KOLORÓW miało miejsce w 1973 roku. Szefowa Muzeum Książki Dziecięcej mówi o tej książce: "Znakomita poezja! Znakomite ilustracje".
Joanna Kulmowa - utalentowana poetka i pisarka, laureatka Orderu Uśmiechu, Złotego Medalu "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski i wielu innych. Teresa Wilbik - mistrzyni opowiadania obrazem, laureatka Medalu Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości, Złotego Jabłka na Biennale Ilustracji w Bratysławie i wielu innych.
"Kolory" to prawdziwa klasyka wśród literatury dziecięcej. Książka dobrze znana jest już kilku pokoleniom Polaków. Mimo upływu czasu nadal zachwyca swoją formą i treścią. Przyroda żyje słowem i kolorem, wręcz ożywa w rękach dziecka. Książka jest już siódmym tytułem w serii: Muzeum Książki Dziecięcej poleca.
fragment książki "Pobawimy się?", Wydawnictwo Zakamarki
Tola siedzi w domu i wycina swoimi nowymi nożyczkami. Nagle ktoś puka do drzwi tarasu.
O nie, tylko nie Benia! – myśli Tola.
– Cześć, pobawimy się? – mówi Benia. Benia chce pokazać Toli zwierzęta, które mieszkają pod kamieniem.
Na pewno zmyśla, podejrzewa Tola. I w dodatku przyszła w spodniach przeciwdeszczowych, chociaż nie pada. Tola zatrzaskuje jej drzwi przed nosem.
Ale Benia wraca.
– Pobawimy się? Czytaj więcej