Mamy wybierają tradycyjne garnki

Emaliowane garnki dłużej utrzymują wysoką temperaturę
Emaliowane garnki dłużej utrzymują wysoką temperaturę Fot: archiwum prywatne
Coraz więcej młodych mam rezygnuje z gotowych dań dla niemowląt i zaczyna przygotowywać je samodzielnie. Starannie wybierają mięso, warzywa, oliwę czy masło, które wykorzystują do przyrządzania posiłku.

Problem zaczyna się jednak w wtedy, gdy trzeba to wszystko włożyć do garnka. Liczne doniesienia prasowe przestrzegają przed gotowaniem w naczyniach niewiadomego pochodzenia przestrzegając np. przed niklem, który może przedostać się do żywności.

Dlatego coraz więcej kobiet rezygnuje z popularnych garnków aluminiowych czy żeliwnych i wracają do emaliowanych. Takich, jakich używały w domu ich mamy. Mają rację, bo gotowanie w garnkach emaliowanych jest zdrowe i doskonale nadaje się dla alergików i małych dzieci.

Trochę historii
Emaliowane naczynia znane były już w starożytności - w Chinach, Egipcie i Bizancjum. W Europie rozpowszechniły się między XI a XIV wiekiem. W naszym kraju stosowano je już w XVIII w. Niewiele jest jednak obecnie w Polsce zakładów przemysłowych, które mogą pochwalić się historią branży, sięgającą roku 1753.


Lata doświadczeń przy produkcji naczyń gwarantuje doskonałą jakość produktu. Specjalnie wyselekcjonowana stal i wysokiej jakości emalia dają gwarancję, że naczynia emaliowane, są wytrzymałe i estetycznie wykonane. Optymalna grubość konstrukcji stalowej zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła i zmniejsza ryzyko przypalenia potrawy.


Dzięki wysokiej jakości wykonania oferowanej za dobrą cenę, produkty z logo FNE Silesia Rybnik stały się ulubionymi naczyniami kuchennymi wielu gospodyń w Polsce.

Dlaczego? Emaliowane produkty na długo utrzymują ciepło wewnątrz naczynia, co skraca czas przygotowywania potraw i pozostawia je dłużej ciepłe a powłoka dzięki gładkości i szczelności uniemożliwia gromadzenie i rozmnażanie się bakterii – jest zatem higieniczna i nie wpływa na jakość przyrządzanych potraw.


Emaliowane naczynia są łatwe w utrzymaniu czystości, dzięki powierzchni "easy to clean" nie trzeba ich polerować. Dodatkowo szklista powłoka jest odporna na wysokie temperatury, korozję, detergenty i ścieranie, dzięki czemu przez długi czas zachowuje swoje właściwości. Niezwykle odporna również na promienie UV, co zapewnia trwałość i intensywność koloru przez długie lata.

Liczy się zdrowie i smak
Starannie wykonane naczynia są także bezpieczne dla zdrowia: przyjazne dla dzieci, ekologiczne i antyalergiczne. Odpowiednie dla osób podatnych na uczulenia - mogą w nich bez obaw przygotowywać ulubione potrawy.

Co wyróżnia naczynia emaliowane FNE Silesia Rybnik? Wszystkie są odporne na korozję i działanie kwasów. W odróżnieniu od naczyń nierdzewnych, nadają się one również do przechowywania żywności, zachowując naturalny smak gotowanych potraw.

Przygotowana wcześniej potrawa może być od razu wyjęta z lodówki i podgrzana, bez obawy o uszkodzenie naczynia. A wszystko dlatego, że emaliowana powłoka w garnkach FNE Silesia Rybnik jest odporna na wysokie temperatury oraz szok termiczny (gwałtowne zmiany temperatur).

Naczynia emaliowane marki FNE Silesia Rybnik gwarantują powrót do smaków dzieciństwa. W takich właśnie garnkach gotowały nasze mamy i babcie. Smakosze uważają, że takie potrawy jak rosół i bigos. Panie domu polecają grzanie w emaliowanych garnkach mleka. Dlaczego jeszcze warto w przypadku tych potraw sięgać po emaliowane garnki - po prostu się nie przypalają.Nowoczesny dizajn
Wieloletnia obecność emaliowanych naczyń w naszych domach jest najlepszym świadectwem ich jakości i niezawodności. Nie oznacza to jednak, że pasują tylko do kuchni o tradycyjnym wystroju.

Dzisiejsza oferta FNE Silesia Rybnik to zarówno produkty o prostych kształtach, prezentowane w modnych wzorach i kolorach, a także propozycje bardziej nowoczesne, w których tradycyjna emalia połączona została z elementami ze stali nierdzewnej oraz szkła. Różnorodność wzorów i kolorów oraz uniwersalność emalii sprawia, że naczynia emaliowane FNE Silesia Rybnik doskonale sprawdzą się w każdej kuchni – tradycyjnej i nowoczesnej.

Naczynia te można używać na wszystkich rodzajach kuchenek w tym indukcyjnych, nadają się do mycia w zmywarkach.


Emaliowane garnki świetne dla dzieci
Szklista powłoka w produktach FNE Silesia Rybnik jest ekologiczna i antyalergiczna. Oznacza to, że nie zawiera np.: niklu jak stal nierdzewna. Dlatego właśnie polecana jest szczególnie osobom podatnym na uczulenia. Gotowanie jest bezpieczne dla zdrowia, a przygotowywane w nich potrawy nie zawierają szkodliwych substancji. Co jest niezwykle ważne zwłaszcza podczas gotowania posiłków dla małych dzieci.


Niezwykłą zaletą emaliowanych garnków jest także to, że można je kupić w każdym rozmiarze, co ma szczególne znaczenie podczas oddzielnego gotowania potraw dla dzieci. Są także naczynia małe - rondle i kubki, w których bez problemu można ugotować lub przygrzać zupę nawet w minimalnych ilościach.


Produkty FNE Silesia Rybnik dostępne są w dobrych sklepach branżowych w całej Polsce oraz w sklepach internetowych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE