Usłyszeć świat - siedmiotygodniowe niemowlę słyszy po raz pierwszy

Siedmiotygodniowy Lachlan słyszy po raz pierwszy
Siedmiotygodniowy Lachlan słyszy po raz pierwszy Fot.Toby Lever / You Tube
Lachlan mimo młodego wieku doświadczył cudu techniki na własnej skórze. Dziecko miało zaledwie siedem tygodni, gdy otrzymało swój pierwszy aparat słuchowy.

U Lachlan’a, którego rodzina mieszka w Australii, zdiagnozowano obustronną utratę słuchu w stopniu od umiarkowanego do ciężkiego. Rodzice opublikowali w internecie film, na którym chłopiec słyszy po raz pierwszy za pomocą aparatu słuchowego.

Jak zareagował chłopiec, gdy urządzenie zostało włączone?
Michelle Lever
mama chłopca

Kiedy włączyli słuchawkę Lachlan uśmiechnął się i jego twarz pojaśniała. To była magiczna chwila, najwspanialsza jaką widziałam w życiu. To szczególny moment, taki szczęśliwy. Moje dziecko właśnie otwiera się na świat.

źródło: www.huffingtonpost.com
Rodzice dziecka obawiali się niepełnosprawności syna. Dzięki urządzeniu udało się znieść bariery jakie stwarzała głuchota.

Myślałam, że Lachlan nie będzie mógł mówić, nawiązywać przyjaźni, a inne dzieci będą mu dokuczały. Teraz wiem, że moje myśli były zupełnie normalne, ale nie miały nic wspólnego z rzeczywistością. Mój syn ma teraz dwa lata i nie przestaje mnie zadziwiać swoim rozwojem mowy”

Lachlan podbił serca internautów zanim zainteresowała się nim opinia publiczna. Blisko półtora miliona widzów obejrzało film, w którym na próżno szukać kontrowersji, nagości czy zabawnych scenek. Jest uśmiech - wyjątkowy, bo należy do kilkutygodniowego dziecka, które po raz pierwszy słyszy mamę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE