Czy znasz ten objaw raka piersi? To zdjęcie uratowało już wiele kobiet

Charakterystyczne wklęśniecie jest szalenie ważne w diagnostyce nowotworowej.
Charakterystyczne wklęśniecie jest szalenie ważne w diagnostyce nowotworowej. Facebook.com
"Gdy zobaczyłam zdjęcie piersi zamieszczone w internecie, zrozumiałam, że muszę natychmiast iść do lekarza” - niestety lekarz potwierdził najgorsze przypuszczenia.

Jest wiele wskazówek, jak rozpoznać raka piersi
42-letnia Lisa Royle nie zwracała szczególnej uwagi na swoje piersi. Jako mama czwórki dzieci, wiedziała, że ich wygląd nie jest już idealny. Dopiero jednak gdy zobaczyła zdjęcie piersi Claire Warner zrozumiała, że nie może zwlekać z wizytą u specjalisty. Wklęśnięcie widoczne na fotografii zamieszczonej przez Claire to niestety jeden z objawów nowotworu piersi.

Ok, here goes - the Facebook status and photo I never dreamt I'd be posting - PLEASE READ and more importantly...

Opublikowany przez Claire Warner na 5 lipca 2016
Pisaliśmy niedawno o tym, jakie niepokojące zmiany powinny zaniepokoić panie. Czytaj tutaj:To będzie jedno z najważniejszych zdjęć tego roku! Ile kobiet uratuje?
Obrzęk, dołki, zmiany skórne, zaczerwienienie, wydzielina, wgłębienia, pogrubione żyły, wklęśnięte sutki, zmiany kształtu, "pomarańczowa skórka" – takie objawy mogą być niestety początkiem tej podstępnej i niebezpiecznej choroby. Niestety nadal wiele kobiet uważa, że tylko wyczuwalny pod palcami guzek może być objawem raka, zapominają, że tych wskazówek może być dużo więcej.
Wczesne wykrycie zwiększa szanse leczenia
Claire Werner zamieściła swoje zdjęcie w mediach społecznościowych, by stało się przestrogą, ale jednocześnie źródłem wiedzy dla innych. To zdjęcie zostało udostępnione kilkadziesiąt tysięcy razy i jak się okazuje, uratowało wiele kobiet. Tak jak właśnie Lisę, która postanowiła się zbadać i choć lekarze wykryli u niej nowotwór, nie było jeszcze za późno na rozpoczęcie leczenia.

A year since I posted this picture. Thought I'd share it again and hope everyone takes a few minutes to check themselves;

Opublikowany przez Lisa Royle na 11 maja 2016
O przebiegu choroby Lisa informowała swoich przyjaciół na Facebooku. Po przebytej operacji i chemioterapii kobieta znowu tryska zdrowiem i chęcią do życia. Jej fotografie z czwórką uśmiechniętych dzieci naprawdę są wzruszające. Lisie udało się zwalczyć chorobę, dlatego teraz to ona postanowiła podzielić się swoją historią. Ma misję, by zdjęcie jej piersi i tego niebezpiecznego wklęśnięcia, uratowało kolejne kobiety.

1 year today since my last chemo!!! Will be celebrating later!!;

Opublikowany przez Lisa Royle na 8 października 2016
Udostępniajcie zdjęcie Lisy, pomóżmy jej nagłośnić problem nowotworu piersi. Niech jej ból, strach i cierpienie związane z przebytą chorobą i chemioterapią, nie pójdą na marne i staną się silną motywacją dla innych kobiet. Posłuchajcie jej przesłania: Ile razy dziennie sprawdzasz Facebooka? A ile razy w roku badasz piersi? Zróbcie to teraz!
źródło: Facebook/Lisa Royle
Facebook/Claire Werner
Trwa ładowanie komentarzy...