Nadchodzi Pełnia Wilczego Księżyca. Skutki? Podenerwowanie to dopiero początek
Przed nami niezwykłe astronomiczne zjawisko – pierwsza pełnia księżyca w 2021 roku, nazywana Pełnią Wilczego Księżyca. Będziemy mogli ją podziwiać już w ten czwartek, 28 stycznia o godzinie 20.18.
Skąd taka nazwa? Wzięła się stąd, że pod koniec stycznia wzrasta aktywność wilków – nie tylko częściej słychać ich wycie, ale też przemieszają się, zarówno w poszukiwaniu pożywienia, jak i idealnego miejsca do rozpoczynającego się okresu godowego. Inne nazwy na określenie styczniowej pełni to Pełnia Lodowego Księżyca lub Pełnia Starego Księżyca.
Hasło tej pełni to "gniew"
Jak na nas wpływa pełnia księżyca? Ciekawie pisze o tym na swoim instagramowym profilu Agnieszka Maciąg, była modelka, obecnie autorka książek o samorozwoju.
"Znajdujemy się obecnie w kosmicznej "kanapce” kilku ważnych planet, a przed nami, już w najbliższy czwartek, bardzo intensywna pełnia księżyca! Jej energię czujemy już teraz, a jej skutki będziemy odczuwali do 11 lutego. Wszystko ma pozytywne i negatywne aspekty – jak je wykorzystamy to zależy tylko i wyłącznie do nas!
Możemy otrzymać odwagę i entuzjazm do działania, ale może to być również skłonność do złości. Hasło tej pełni to "gniew”. Na cały świat wpływa obecnie energia wręcz rewolucyjna, a to z biegiem czasu będzie się nasilać.
Uwaga na złość, lekkomyślności i zbytnią pewności siebie/na ego! Duch walki i odwagi, ale również agresji, lekkomyślności i przemocy” – pisze w swoim poście na Instagramie Agnieszka Maciąg.
Jak pełnia wpływa na nasz organizm?
Wpływ pełni księżyca na nasz organizm i samopoczucie to fakt naukowy. Wiele osób w tym czasie skarży się na problemy ze snem, głownie bezsenność oraz bóle głowy. Niektórzy mają przypływ energii i sił witalnych, inni odczuwają zmęczenie, drażliwość, niepokój, nerwowość. Trudniej im się skoncentrować i mają kłopot z podejmowaniem nawet najprostszych decyzji.
Może cię zainteresować także: Już dziś niezwykła pełnia. Szpitale przygotowują się na oblężenie przed Flower Moon