Te widoki zapierają dech! Znaleźliśmy 10 najpiękniej zlokalizowanych kempingów w Polsce

Sandra Skorupa
Kempingi dziś już nie są tym samym, co 20 lat temu. Jednak wciąż pokutuje przekonanie, że to opcja na wakacje tylko dla tych, co lubią hardkorowe warunki. Niesłusznie. Wakacje pod namiotem, czy w kamperze to ostatnio modny trend w krajach zachodnich. W Polsce też możemy pochwalić się wieloma czystymi i pięknymi miejscami na biwakowanie, które zresztą zagraniczni goście bardzo doceniają. Nic dziwnego: widoki mamy wyborne!
Gdzie pod namiot w Polsce? Najlepsze kempingi Camp 66 - Camping Caravaning, Ściegny

Camp 66 w Karkonoszach

Miejsce dalekie od zgiełku i cywilizacji — jeszcze w Polsce, ale blisko granicy Czech i Niemiec. W Camp 66 można biwakować pod namiotem lub w kamperze, a wolne chwile spędzać m.in. na hamaku, wpatrując się w Śnieżkę. Do Karpacza autem można dojechać w 7 minut, a dojść pieszo w ok. pół godziny. Oczywiście w okolicy znajduje się wiele tras turystycznych i rowerowych, które umożliwiają aktywne zwiedzanie najwyższego pasma Sudetów — Karkonoszy. Niemniej na miejscu można również skorzystać z sali kominkowej, bilarda, wiaty z panoramą czy okazjonalnych warsztatów.

Brandysówka kemping

Nie wszyscy latem na kemping jeżdżą nad morze lub na Mazury, bo część turystów odwiedza również góry. Brandysówka zlokalizowana jest w Dolinie Będkowskiej na obszarze Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Biwakowanie w tym miejscu urozmaicają wyjątkowe walory krajobrazowe i przyrodnicze. Brandysówka oferuje agroturystkę i kemping pod najwyższą na Jurze ścianą skały wapiennej Sokolicy. Jest wysoka na 100 metrów, a odwiedzający mogą uprawiać na niej wspinaczkę. Na szczyt prowadzi również ścieżka od drugiej strony Sokolicy.


Camping Alexa na klifie

Władysławowo to nie tylko hotele, resorty SPA i pensjonaty. W tej miejscowości na ulicy Żeromskiego można odnaleźć wejście do wielu kempingów m.in. Kempingu Alexa. Jego wyróżnikiem jest położenie na wysokim klifie. Dzięki czemu można podziwiać piękny widok na Morze Bałtyckie, Rozewie i samo Władysławowo. Wschód słońca można oglądać, nie opuszczając nawet terenu pola kempingowego, a już od rana serwuje się tam świeżą rybę prosto z łodzi rybackiej. Poza tym czas na Camping Alexa umilają występy artystyczne, opowieści o Kaszubach, zajęcia zumby czy fitnessu na świeżym powietrzu. Znajdzie się tam również wiele atrakcji dla najmłodszych turystów.

Pole namiotowe Bobięcino

Pole namiotowe Bobięcino znajduje się blisko morza, ale jeszcze bliżej jeziora. Stanowi świetną bazę wypadową nad Bałtyk, a od Mielna dzieli je jedynie godzina drogi autem. Niemniej tutaj zdecydowanie łatwiej odnaleźć ciszę i spokój. Poza tym, że można rozłożyć własny namiot lub przyłączyć kamper do prądu, wolny czas można spędzać blisko natury. Umożliwiają to liczne trasy spacerowe oraz rowerowe. To miejsce jest dobre zarówno dla rodziców z dziećmi, wędkarzy, żeglarzy, jak i nurków, dzięki bezpośredniej bliskości Jeziora Bobięcińskiego. Dodatkowo na miejscu można wypożyczyć rowery wodne, kajaki czy łódki, ale również nieopodal zwiedzić bunkry z czasów II Wojny Światowej.

Chałupy 6 — kemping z surfowaniem w tle

Chałupy 6 to miejsce dla tych, którzy biwakowanie mają zamiar spędzić aktywnie, uprawiając sporty wodne. Na polu noclegi oferują szkoły kitesurfingu oraz windsurfingu zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Poza tym Chałupy 6 to również miejsce, w którym można zabawić się w ogrodzie muzycznym czy wylać siódme poty w outdoorowej strefie cross fit.

Pole namiotowe Za Mostem — Drzewicz

Drzewicz to leśna osada kaszubska położna na terenie Parku Narodowego "Bory Tucholskie". W tym leśnym rezerwacie porośniętym borem sosen nad Jeziorem Łąckim znajduje się pole namiotowe "Za Mostem". To miejsce, w którym można rozbić namiot i cieszyć się wypoczynkiem blisko natury, delektując się świeżym powietrzem. W wolnym czasie warto skorzystać z okolicznych ścieżek pieszych oraz rowerowych, przebiegających w wyjątkowej scenerii.

Camping Rusałka — kemping w sercu Mazur

Camping Rusałka w Węgorzewie oferuje elastyczny biwak nie tylko pod namiotami, ale również w domkach letniskowych czy przyczepach kempingowych. To miejsce położone bezpośrednio nad linią brzegową Jeziora Święcajty — akwenu Jeziora Mamry w sercu Mazur. Woda jest bardzo czysta i daje doskonałe warunki do pływania, surfowania czy żeglowania.

Kemping Pole Horyzont

Pole horyzont to kolejny adres we Władysławowie i jak można przeczytać na ich stronie — są najpopularniejszym kempingiem dla rodzin z dziećmi. Znajduje się on w bezpośrednim sąsiedztwie plaży z własnym, niezależnym dojściem do morza. Na Polu Horyzont można nocować zarówno w namiotach, przyczepach kempingowych, jak i domkach letniskowych. Rezerwując pobyt w tym miejscu, warto wybrać się na wycieczkę po Półwyspie Helskim, odwiedzić fokarium, port we Władysławowie. Na zwolenników ustronności czeka Wąwóz Chłapowski z malowniczym krajobrazem.

Kemping Pod Cyprysami

Kolejny adres na Półwyspie Helskim, który oferuje turystom caravaning i biwakowanie pod namiotami to Ośrodek Pod Cyprysami w Jastarni. Na stronie od razu można przeczytać: "Jesteśmy eko". To miejsce przyjazne środowisku, w którym wypoczywa się w zgodzie z naturą. Kemping od plaży dzieli 300-metrowy pas lasu, a w pobliżu znajduje się nawet plaża dla zwierząt. Dzieci mogą korzystać z placu zabaw czy pobliskiego Orlika, a dorośli z rozmaitych warsztatów od jogi począwszy, przez kino pod chmurką, na lekcjach surfingu kończąc.

Kemping Sielski Hel

Półwysep Helski otoczony z każdej strony wodą jest wyjątkowo atrakcyjnym miejscem na kemping. Bliskość morza jest główną zaletą, jednak każdy ośrodek ma swoją wyjątkową wartości. Tym, co od reszty nadmorskich kempingów odróżnia Sielski Hel, jest ustronna i spokojna lokalizacja. Sielski Hel znajduje się 300 metrów od plaży, a miejsce zostało stworzone głównie z myślą o rodzinach z dziećmi. Odwiedzający mogą wypoczywać w samym środku lasu. Gastronomicznymi specjałami na miejscu jest świeżo złowiona ryba i domowe naleśniki.