Nie ryzykuj! Oto 5 rzeczy, których nie należy kupować z drugiej ręki

Fot. Flickr/[url=http://bit.ly/1G3BW1L
Przekazywanie ubrań dzieciom w rodzinie czy sprzedawanie używanych ciuchów w Internecie, nie jest niczym nowym. Niepokojące jest jednak to, że kwitnie handel przedmiotami, których nie należy kupować z drugiej ręki. Co ważne, często w cenie tych używanych rzeczy można kupić nowe.

1. Buty
Na serwisach nie brakuje używanych butów, które mamy reklamują: „po jednym sezonie”, „prawie jak nowe”, „markowe!” (co ciekawe, modele markowych butów potrafią być droższe niż pary nowych butów nieznanej marki). Ortopedzi jednak mają listę zastrzeżeń i odradzają zakup używanych butów dla dzieci. Po pierwsze - nie wiadomo, kto tych butów używał (czy jedno, czy np. dwoje dzieci), po drugie - nie wiemy, czym buty były czyszczone (może się zdarzyć, że wywołają u dziecka alergię), po trzecie - pozostaje pytanie o choroby skórne lub zakaźne, które przechodził poprzedni właściciel obuwia (pot to przekaźnik bakterii)

2. Materac
„Okazja, materac za 48 zł do negocjacji”; „używany materac gratis do łóżeczka”- w sieci nie brakuje takich ogłoszeń. Rodzice sprzedają dosłownie wszystko. Lekarze są tu jednak stanowczy I jednoznacznie odradzają zakupu używanego materaca, które jest siedliskiem bakterii i grzybów. Zdarza się, że gratis materac (i to nowy) dodają do zakupu łóżeczka producenci. Warto szukać takich ofert.

3. Bielizna
Używane majtki kosztują w sieci często tyle samo, co nowe w sklepach. Dlaczego więc, skoro możemy mieć nową bieliznę dla dziecka, kupować używaną? Nie widzimy powodów.

4. Gryzaki
To niewiarygodne, ale w sklepach internetowych nie brakuje ofert „używanych gryzaków” za 30-50 zł! Na niektórych zdjęciach widać nawet ślady „zużycia”. O ile używane zabawki, można kupić, wyprać i wysuszyć, o tyle gumowe gryzaki nie powinny trafić od jednego do drugiego dziecka. Wiele osób uważa, że wystarczy je wyparzyć. Niestety w niektórych gryzakach może się kryć pleśń. Takiego odkrycia dokonała jedna z mam we Francji, która po rozcięciu dziecięcego gryzaka dziecka odkryła paskudna pleśń. Kobieta rozcięła gryzak po tym jak poczuła nieprzyjemny zapach wydobywający się z zabawki.
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE