Nie sposób się oderwać, a czy Ty już próbowałeś? Rainbow Loom - kolejny wielki trend wśród dzieci

Rainbow Loom w świątecznym nastroju Fot. Screen z YouTube / http://bit.ly/1uW4svQ
Bransoletki wyplatane z kolorowych gumek, figurki i rozmaite (wręcz artystyczne) instalacje czy ubrania, to jedne z najpopularniejszych w ostatnich latach zabawek dla dzieci. Nic w tym dziwnego, to twórcza i wciągająca forma zabawy. Tworzone własnoręcznie kreacje usprawniają małą motorykę, ale przede wszystkim są doskonałym treningiem kreatywności i twórczego myślenia.

Kreatywność nie zna granic
Zabawa z Rainbow Loom wbrew pozorom, to wcale nie domena dziewczynek. Dziecięca zabawa ma tylko tyle ograniczeń, ile sami jej stworzymy. Na tętniącym życiem profilu na Facebooku marki, od razu rozpoznajemy, że kolorowe gumki nie powinny być tożsame z bransoletkami. Dzieci i dorośli tworzą za pomocą gumek i szydełka prawdziwe arcydzieła - od figurek superbohaterów znanych z komiksów, po etui na smartfony.
Społeczność internetowa jest bogata w miłośników tej formy zabawy - blogi tematyczne i kanały na YouTube prześcigają się w dostarczaniu internautom nowych pomysłów na niebanalne projekty stworzone za pomocą gumek Rainbow Loom.

Zobacz co można zrobić z Rainbow Loom

Jak upleść sobie świąteczny nastrój
Zbliżające się święta Bożego Narodzenia, to idealna okazja do sprezentowania dziecku kreatywnego zestawu do zabawy. Podczas wyboru świątecznego prezentu, zawsze warto kierować się intuicją. Prezent idealny, to taki, który szybko się znudzi, daje wiele możliwości zabawy i zachęca do wspólnego spędzania czasu - a o ten, w okresie świątecznym nie tak trudno. Z pomocą instrukcji i video tutoriali wspólnie przygotujecie oryginalne dodatkowe ozdoby świąteczne lub stworzycie niepowtarzalną i unikatową biżuterię na sylwestrowy bal.

Jak zrobić światełka choinkowe 3D z Rainbow Loom

Dla bardziej wprawionych i ambitnych miłośników rękodzieła możliwości są wręcz nieograniczone. Od wykonania skomplikowanych postaci i ornamentów, po pełnokrwistą szopkę bożonarodzeniową.

Jak wykonać postaci Trzech Króli z Rainbow Loom

Rainbow Loom - co to dokładnie?
Aby dać się wciągnąć w sploty nowego hobby, nie potrzeba dużo. Zestaw startowy - zawierający wszystko, co potrzebne do rozpoczęcia przygody zawiera:
- 1 Rainbow Loom
- 600 bezlateksowych gumek
- 25 klipsów C
- 1 metalowe szydełko
- Kod bezpieczeństwa do strefy dla członków oryginalnego Rainbow Loom®
- Instrukcję
Dodatkowo na stronie RainbowLoomPolska.com dostępne są filmy instruktażowe w języku polskim. Gumki dostępne są w pełnej palecie barw, od klasycznych po neonowe i metaliczne.
Gdy chodzi o dzieci, bezpieczeństwo jest najważniejsze
Całkiem niedawno burzę medialną wywołały doniesienia o podrabianych i toksycznych produktach tego typu. Ale nie taki diabeł straszny, jak go niektórzy malują. Kontrole Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pokazały, że choć rzeczywiście zdarzają się takie, które zawierają szkodliwe substancje, to zasadniczym wymogiem gwarantującym bezpieczeństwo, jest zakup produktów oryginalnych. Na polskim rynku właśnie zagościła firma Rainbow Loom Polska - jedyny oficjalny i autoryzowany dystrybutor produktów Rainbow Loom.

Wkrótce produkty marki Rainbow Loom będą dostępne w sklepach. Na razie można je kupować na stronie internetowej www.rainbowloompolska.com.

Marka Rainbow Loom zaangażowała się także w walkę z zabawkami zawierającymi niedozwolone substancje. Choon Design Inc., producent oryginalnych gumek, współpracuje z federalnymi i międzynarodowymi organami ścigania aby wychwycić podróbki na międzynarodowych granicach.

Warto zaufać marce
Marką, której niewątpliwie mogą zaufać rodzice jest Rainbow Loom®, stworzone przez Cheonga Choon Nga, emigranta o malezyjsko-chińskim pochodzeniu, który w 1991 roku przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych i pracował jako inżynier ds. testów zderzeniowych dla Nissana.


Na pomysł tej zabawki wpadł przypadkiem. Pewnego dnia zobaczył, jak jego córki robią bransoletki z gumek i pomyślał, że można przecież stworzyć zabawkę opierającą się właśnie na tym pomyśle.

Zabawka szybko stała się popularna wśród znajomych i przyjaciół, więc rodzina zachęciła inżyniera, by ten wprowadził ją na rynek i zaczął sprzedawać ją innym. Cheong Choon Ng zainwestował w swój biznes 11 000 dolarów i w czerwcu 2011 roku znalazł fabrykę w Chinach, która tę zabawkę wyprodukowała.
Nikt jednak nie spodziewał się, że gumki do wyplatania bransoletek okażą się takim hitem. W 2014 roku Rainbow Loom® zostało uznane w Stanach Zjednoczonych za zabawkę roku 2014 podczas corocznej gali rozdania nagród TOTY. W krajach Beneluksu gumki zostały po raz pierwszy wprowadzone dopiero w tym roku, a Rainbow Loom® już zostało nominowane do nagrody zabawki roku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE