NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Już w sobotę 25 sierpnia na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbędzie się szósta edycja ''Dnia Zabawy Nickelodeon''. Akcja popularnego dziecięcego kanału ma przypominać, że rozrywka przed telewizorem czy konsolą to nie wszystko
  Jedyny taki dzień, gdy stacja TV wyłącza dobrowolnie swój kanał i stronę. Wszystko w imię rodzinnego święta

  Telewizja, która celowo zaprzestaje emisji programu, aby odkleić telewidzów od foteli i wyciągnąć ich z domu na dwór. Brzmi jak czysta abstrakcja? Nie, jeśli przynajmniej mowa o stacji Nickelodeon, która od wielu lat decyduje się właśnie na taki oryginalny krok. Wszystko dla uczczenia corocznego święta wspólnej zabawy dla dzieci oraz całych rodzin.

 • Palma Dżamira to jedna z 3 dubajskich sztucznych wysp tworzących zespół zwany Wyspami Palmowymi. Wyspa, będąca wizytówką Dubaju, uchodzi za prawdziwy raj dla turystów z całego świata.
  Ósmy cud świata. Niesamowita stworzona ręką człowieka wyspa, która uchodzi za prawdziwy raj dla turystów

  Wybudowano ją w ciągu zaledwie siedmiu lat za sumę, bagatela, 10 mld dolarów. Nic dziwnego, że jej otwarcie w 2008 roku było tak doniosłym i uroczystym wydarzeniem w historii Dubaju. Dzisiaj nazywana ósmym cudem świata wyspa Palma Dżamira (Palma Jumeirah) to wizytówka wyrosłej na piaskach pustyni metropolii Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a także miejsce uchodzące za prawdziwy raj dla turystów z całego świata.

 • Plecaki ST.RIGHT firmy St.Majewski poza świetną jakością wykonania mają też wiele sprytnych udogodnień oraz ciekawych dodatków, zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci
  Młodszy i starszy, esteta i amator technologii. Z tych plecaków każdy uczeń wybierze coś dla siebie

  Wygodny, pojemny, wyprofilowany i oczywiście ładny dla oka. Tak wyobrażamy sobie idealny plecak dla naszej pociechy. W życiu ponoć jednak ideałów nie ma, co nie oznacza, że nie istnieją też rzeczy, które są bardzo bliskie ich osiągnięcia. Za przykład na poparcie tej tezy posłużyć mogą plecaki ST.RIGHT, które poza świetną jakością wykonania mają też wiele sprytnych udogodnień oraz ciekawych dodatków, zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Oto wybrane z nich:

 • Nadpotliwość, czyli nadmierne wydzielanie potu, to jedna z najbardziej wstydliwych przypadłości. Jej objawy zaostrza m.in. dieta obfitująca w pikantne potrawy, smażone dania i mocne napoje.
  Częsty i bardzo wstydliwy kło(pot). To, co jemy na co dzień, ma niebagatelny wpływ na jego nasilenie

  Zabija pewność siebie, a latem staje się prawdziwą udręką. Nic dziwnego, bo kojarząc się z przykrym zapachem i brakiem higieny, utrudnia kontakty towarzyskie i zawodowe. Nadpotliwość, bo o niej mowa, to jedna z najbardziej wstydliwych przypadłości, na którą cierpi ok. 3 proc. populacji. Mimo najlepszych chęci i usilnych starań cierpiący z powodu nadmiernego wydzielania potu mają trudności ze znalezieniem skutecznego sposobu na ten uciążliwy problem.

 • Jeden wielki plac zabaw dla dzieci. Tak można określić Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na zdjęciu karuzela Wave Racers w parku Legoland w kompleksie Dubai Parks and Resorts
  Takich przygód i emocji twoja pociecha nigdy nie zapomni. 5 magicznych miejsc z rozrywkami dla dziecka

  Jeden wielki plac zabaw dla dzieci. To jedno z wielu określeń, jakie przylgnęły do Dubaju, miasta będącego turystyczną wizytówką Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nie na wyrost, bo wzniesiona na pustyni enklawa, tłumnie odwiedzana o każdej porze roku przez rodziny z całego świata, musi mieć przecież sporo do zaoferowania również tym najmłodszym przybyszom.

 • Nos to narząd, którego kondycja wpływa na ogólny stan zdrowia. Dlatego tak ważna jest jego codzienna higiena (nawilżanie i płukanie), szczególnie latem, gdy nasila się pylenie
  Nawilżanie i płukanie nosa malucha. Dlaczego latem jest to tak bardzo ważne dla zdrowia dziecka?

  Jako rodzice zwracamy baczniejszą uwagę na niego, dopiero gdy zachoruje. Nic dziwnego, bo wówczas utrudnia naszemu dziecku oddychanie. Nos to jednak narząd, którego kondycja wpływa na ogólny stan zdrowia. Dlatego tak ważna jest jego codzienna higiena (nawilżanie i płukanie), a już zwłaszcza latem, gdy wzrasta temperatura i nasila się zjawisko pylenia roślin.

 • Poważny problem, który powraca jak bumerang. Jak skutecznie chronić przed wszawicą swoje dziecko?

  Chociaż wiele osób żywi przekonanie, że to relikt poprzedniej epoki, prawda jest jednak zupełnie inna. Wciąż atakuje i to zarówno w dużych miastach, jak i na wsiach. Szczególnie upodobała sobie dziecięce główki, stąd jej wylęgarniami stają się żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe. Wszawica, o której mowa, to nadal powracający jak bumerang problem wśród małych dzieci.

 • Legoland Dubai to parki rozrywki w Dubaju przeznaczony dla starszych i młodszych miłośników popularnych klocków LEGO. Obiekt składa się z 6 krain oferujących 40 rozrywek
  Nie tylko w Danii. Wizyta w tym Legolandzie będzie dla całej rodziny niezapomnianym przeżyciem

  Z czego słynie Dania? Chociażby z nieśmiertelnych klocków LEGO. Do ojczyzny Andersena co roku ''pielgrzymuje'' miliony turystów, aby zobaczyć największy i najstarszy park Legoland na świecie. Zbudowane z popularnych klocków obiekty zawitały jednak do różnych zakątków naszego globu. Swoje podwoje otwierają m.in. w niemieckim Günzburg, w mieście Nagoja na japońskiej wyspie Honsiu i słonecznej Kalifornii w USA. Jeden z nich czeka też na gości w Dubaju.

 • Do prawidłowego rozwoju dziecka niezbędna jest witamina D. Substancja ta wpływa na rozwój układu kostnego i nerwowego
  Niezbędna w diecie dziecka. Bez tej substancji twój maluch nie będzie rozwijał się prawidłowo

  Rozwój dziecka zależy od wielu czynników. Na niektóre jak np. cechy genetyczne nie mamy wielkiego wpływu, w sprawie innych takich jak zbilansowana dieta pojawia się już jednak duże pole do działania. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że rosnące dziecko wymaga szczególnej troski o to, czym jest karmione. Długo by wymieniać, jakich składników odżywczych maluch potrzebuje, skupimy się więc na jednym, ale bardzo istotnym. Mowa tym razem o witaminie D.

 • Kolka to jeden z najczęstszych dolegliwości niemowlęcych. Jak sobie z nią skutecznie radzić?
  Częsty i dokuczliwy problem noworodków. Jak postępować z kolką, żeby ulżyć maluszkowi?

  Pojawia się nagle i tak samo nagle ustępuje. Równie dobrze może trwać tylko kilka minut, co przedłużyć się do kilku godzin. Maluchom przysparza dużo bólu, rodzicom zaś sporo zmartwień. Kolka niemowlęca to jeden z najczęstszych powodów płaczu dziecka. Ta bardzo uciążliwa przypadłość, jak szacują lekarze pediatrzy, dotyka niemal połowy niemowląt. Skąd się bierze i jak sobie z nią skutecznie radzić?