NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Miejsce porodu można wybrać dowolnie — tu nie obowiązuje rejonizacja. Ale jak poznać dobrą porodówkę?
  Szpital, który daje poczucie bezpieczeństwa. Sprawdź, czym wyróżnia się poród w tej warszawskiej placówce

  Kiedy skończysz czytać ten akapit, na świecie urodzi się 355 dzieci. W skali globalnej poród to jedna z najbardziej oczywistych, naturalnych rzeczy na świecie. Charakter tego zjawiska zmienia się o 180 stopni, kiedy zaczynamy postrzegać je z własnej perspektywy. Wtedy, mimo że w niemal identyczne pytania, lęki, obawy i nadzieje mają w tym samym momencie setki kobiet, dla każdej z nich poród będzie prawdopodobnie najbardziej osobistym i indywidualnym doświadczeniem w życiu. Nic więc dziwnego, że wybór szpitala, w którym będziemy rodzić, oraz osób, które będą nam wtedy towarzyszyć, jest jedną z decyzji, którym poświęcamy najwięcej uwagi.

 • Endo funduje wakacje! Wygraj weekendowy wypad dla całej rodziny

  Koszulki dobieramy stosownie do okazji. A gdyby tak okazję dobrać do koszulki? Na tym właśnie polega wakacyjny konkurs Endo, w którym do wygrania są nagrody o łącznej puli 10 tys. złotych.

 • Kosmetyki dla niemowląt trzeba wybierać bardzo ostrożnie. Poza składem bardzo ważne, aby były bezzapachowe
  Bezpieczne kosmetyki dla niemowląt - po czym je poznać? Najważniejszy jest dobry skład

  Na pytanie, jakie powinny być preparaty dla dzieci, automatycznie recytujemy „świętą trójcę”: naturalne, hipoalergiczne, organiczne. Nad tym, co tak naprawdę kryje się za tymi przymiotnikami zastanawiamy się już rzadziej. Warto jednak poznać ich dokładne znaczenie, bo w przypadku niemowląt i dzieci do trzeciego roku życia bezpieczna pielęgnacja ma znaczenie kluczowe. Komponując wyprawkę dla malucha warto nauczyć się odróżniać naprawdę bezpieczne kosmetyki od tych, które tylko takie udają.

 • Co dzieci powinny wiedzieć o modzie? Letnie wyprzedaże to czas, aby zbadać ten temat

  Nad argumentami, które przekonałyby kilkulatka, że nie może chodzić codziennie w tym samym t-shircie głowią się tysiące rodziców. Równocześnie, mniej więcej tyle samo zastanawia się, czy nie zamontować w swoich szafach zamków, bo ubrania pożyczane na domowe "pokazy mody" notorycznie wracają z dziurami. Swoje zdanie na temat mody dzieciaki potrafią wyrobić sobie dość wcześnie, co nie znaczy, że nie należy o tym z nimi rozmawiać. A nie ma do tego lepszego momentu niż letnie wyprzedaże.

 • Joanna Chmielewska z synem Kacprem Chmielewskim. Kacper od urodzenia choruje na astmę ciężką.
  Opieka nad dzieckiem z astmą ciężką to czasem walka o jego życie. Można jednak zapanować nad tą chorobą

  Joanna Chmielewska, mama Kacpra Chmielewskiego, który prawie od urodzenia choruje na astmę ciężką pamięta, że kiedy jeszcze chłopiec był mały, zawsze była przygotowana na pogorszenie jego stanu zdrowia, atak duszności. W pogotowiu były leki, inhalator. Obawiała się, że pogotowie nie przyjedzie na czas… Teraz opowiada naTemat jak wygląda opieka nad dzieckiem chorym na astmę ciężką.

 • "Kura, która tyła na diecie" - puenta tej książeczki uczy dzieci bardzo ważnej rzeczy
  Mamo, a dlaczego jesteś gruba? Kiedy dziecko zadaje trudne pytania, poczytaj mu te książeczki

  Czytanie na dobranoc z pewnością znajduje się w czołówce najmilszych rodzicielskich obowiązków. Wzmacnia więzi, rozwija wyobraźnię, oswaja malucha z literkami, a jeśli rozsądnie wybierzemy lekturę, udzieli za nas odpowiedzi na niewygodne pytania.

 • Swędzenie może zahamować nie tylko maść - terapia skoncentrowanym ciepłem to ciekawa alternatywa
  Gdy swędzi i piecze - ogrzej. Tej metody radzenia sobie z ugryzieniami komarów jeszcze nie znasz

  Czasem mocniej, czasem słabiej, ale uporczywe bzyczenie to nieodłączny element wiosenno-letniego krajobrazu. Konsekwencją przebywania na świeżym powietrzu są równie nieodłączne, co irytujące czerwone bąble. Sposobów, aby przestać drapać miejsca po ukąszeniach komarów każdy zna kilka, ale różnica pomiędzy nimi sprowadza się z reguły do nazwy producenta maści czy żelu. Od niedawna na rynku można znaleźć alternatywę - urządzenie Bite Away.

 • Nie ma nic lepszego na letnie upały niż woda - my to wiemy, a jak przekonać dzieciaki?
  Mamy sposoby na zdrowe orzeźwienie. Twoje dzieci nie uwierzą, co jest głównym składnikiem tych przepisów

  Wiosną, a szczególnie latem, desperacko szukamy przekonujących argumentów na poparcie tezy: “woda najlepiej gasi pragnienie”. A łatwo nie jest, zwłaszcza, kiedy za przeciwnika mamy na przykład kultowego superbohatera, zatrudnionego do promocji napojów gazowanych. Przeciągnięcie malucha na zdrowsza stronę mocy to walka żmudna i nierówna, ale niezaprzeczalnie warta wysiłku. Mamy kilka przepisów, dzięki którym będzie łatwiejsza.

 • Czy komórki "promieniują"? Teorii spiskowych jest mnóstwo, to fakt
  Nie dawaj dziecku smartfona, bo "promieniuje". Dlaczego ciągle wierzymy, że komórki powodują choroby?

  Nietrudno stworzyć artykuł, który sprawi, że zaczniemy na serio rozważać spakowanie dziecka, męża i psa do auta, wywiezienie całego towarzystwa tam, gdzie komórka kompletnie traci kreski zasięgu i na koniec - roztrzaskanie wszystkich posiadanych przez nas elektro-gadżetów o najbliższy dąb. Jeśli doniesienia o szkodliwości pola elektromagnetycznego traktujemy serio, może to być rzeczywiście jedyna opcja, pod warunkiem, że dodatkowo zszyjemy się pod ziemią i nie będziemy wystawiać się na działanie promieni słonecznych, które emitują dokładnie ten sam rodzaj “promieniowania”.

 • Fot. [url=https://www.facebook.com/SoliskoArena]facebook.com/SoliskoArena[/url] / Szczyrk staje się miejscem narciarskich zachwytów - najmłodszych narciarzy również
  To miejsce zachwyci najmłodszych narciarzy. Szczyrk w tym roku przygotował się na ferie

  Kiedy w pierwszych dniach zimowych wakacji, na pytanie: “I jak ci się tu podoba?” z ust małego narciarza pada płaczliwe (lub krzykliwe - w zależności od temperamentu): “Nie tak sobie to wyobrażałem”, istnieje spora szansa, że wyjazd nie będzie zaliczał się do najbardziej udanych. Na maluchu, który od tygodnia chwalił się kolegom, że na stok będzie wjeżdżał “mega-kanapą, z której trzeba zeskakiwać w biegu”, mniejsze wrażenie zrobią starodawne orczyki i talerzyki - nawet przechrzczone na “magiczne kotwice” czy “latające spodki”.