O autorze
Sex Coach, Trenerka Seksualności I Relacji D/M, Dyplomowana Terapeutka Theta Healing Masażystka i Tantryczna, uczennica SexCoachU, Somatic Experiencing Trauma Institute. W swoim życiu szkoliła się u takich osób jak Andrew Barnes, Denissa Riha Paleckova i Richard Vojik w EASE - European Academy of Somatic Education. Daniel Dunlop i Patti Britton. Masażem i terapią ciała zajmuje się od przeszło 7 lat, tantrą i seksualnością człowieka od 5. Fascynuje ją rozwój seksualny człowieka, specjalizuje się w szeroko pojętej pracy z ciałem pracując metodami tj. medytacja, świadomy oddech, oczyszczanie ciała, świadome odżywianie, posty lecznicze, terapia odblokowywania i budzenia energii seksualnej, nauka ourgazmu energetycznego, masaże holistyczne, lecznicze masaże intymne, terapia iprostaty. Fizyka kwantowa, Matryca Energetyczna, Dwupunkt, Theata Healing Studiowała Sexological Bodyworkers, W Instytucie prowadzi warsztaty dla singli i par. Założycielka Fundacji Narodziny Zdrowia.

Czy oczekuje zbyt wiele od związku?

Czy oczekuje zbyt wiele od zwi≥ązku? Wiele z nas zadaje sobie te pytanie, spotykając się z nowym potencjalnym mężczyzną i choć pierwsze chwile około 1 miesiąca są zawsze cudowne, to prędzej czy później każda para spotyka się z lądowaniem i pierwszymi trudnymi chwilami….


Czy oczekuje zbyt wiele od zwi≥ązku?

Wiele z nas zadaje sobie te pytanie, spotykając się z nowym potencjalnym mężczyzną i choć pierwsze chwile około 1 miesiąca są zawsze cudowne, to prędzej czy później każda para spotyka się z lądowaniem i pierwszymi chwilami zwątpienia….

Warto w tedy przyjrzeć się czy w naszej relacji występują podstawowe elementy tj:

- życzliwość, przywiązanie, miłość,
- wzajemny szacunek,
- możliwość swobodnego wyrażania opinii i uczuć przez oboje partnerów,
- bezpieczeństwo i czułe kontakty intymne,
- traktowanie siebie wzajemnie jako priorytetu (choć niekoniecznie jedynego - taka druga praca)
- przyjmowanie odpowiedzialnośći za własne działania,
- branie przez oboje partnerów pod uwagę wpływu, jakie ich postępowanie wywiera na drugą osobę,


Jeśli w waszym związku braku jednego z tych elementów, macie prawo domagać się o jego uzupełnienie, lub gdy nie widać rokowań na zmianę po prostu odejść.

Jak widzicie na liście nie wymieniłam wystrzegania się KŁÓTNI, gdyż napięcia, trudnośći a nawet ostre wymiany zdań są naturalną częścią zdrowego związku i docierania się w sumie dwójki obcych sobie osób.

Oczywiście z biegiem czasu można nauczyć się komunikacji bez przemocy opartej na empatii i otwartości serca. Jednak za czym to nastąpi wiekszość osób ma spore trudności w komunikacji.

Jeśli chodzi o kwestie wymienione wyżej, to obie strony są zobowiązane do pracy nad sobą, każde z partnerów powinno rozwijać w sobie umiejetność porozumiewania się oraz świadomośći tego co irytuje drugą stronę.

Kolejno warto zobaczyć czy w waszym zwiazku nie wsytępuje syndrom toksyczności, do którego można zaliczyć takie problemy jednego z partnerów jak:

- niedojrzałość (można ja rozpoznać choćby po tym że partner nie potrafi zadbać o pdstawowe naturalne ludzkie obowiązki tj: dbanie o siebie, o swoje zdrowie, porządek w domu, zaniedbania tewynikają najczęściej z okresu dzieciństwa. Tutaj warto przeczytać wspaniałą książkę John Bradshow pt'' Powrót do swojego wewnętrznego domu'' i ''Toksyczni rodzice'' Suzan Florword lub udać się na specjalistyczną terapię, Theta Healing, Ustawienia Systemowe i doprowadzić swoją głowę oraz emocje do pionu.


- uzależnienia od substancji zmieniajcych świadomość, lub od czynności zmieniających świadomość tj .pracoholizm, seks, zakupoholizm, internet, TV, pornografia ect

- zaburzenia emocjonalne, lub psychiczne są przeeważnie konsekwencją zaniedbań i traum dzieciństwa lub poprzednich związków, choć mogą być także konsekwencją tak prozaicznych czynników jak, przewlekła depresja, czy zanieczyszczenie organizmu grzbami, pasożytami, wirusami, złym odzywianiem, nietolerancją glutenu, te czynniki maja bowiem ogromny wpływ na nasze emocje, pracę mózgu i hormonów w naszym organizmie, a pasożyty i grzyby powodują nerwce, agresje, chrapanie, zmianę i nagłe niczym nieuzasadnione wahania nastrojów, ADHD


- stosowanie przemocy, słownej, emocjonalnej, niewerbalnej czy fizycznej. jakkolwiek się objawia jest konsekwencją dziecistwa i nieuleczonych krzywd wewnetrznego zbuntowanego i poranionego dziecka. Niestety często tak jest że ofiara staje się katem i krzywdzi w taki sam sposób w jaki sama doznała krzywd. Tu znowu przyda się dobra pomoc specjalisty, długoterminowa terapii DDA, Theta Healing , Ustawienia Systemowe…ect


Warto także zadać sobie pytanie czy ten związek zapewnia mi to czego potrzebuje, czy mamy ze sobą dostatecznie dużo wspólnego i czy nasze wzajemne uczucia są wystarczająco silne...

Dla zainteresowanych mężczyzn umieszczam anglojęzyczną stronę internetową gdzie kazdy z panów może przeczytać o tym jak sobie pomóc, dostępna bezpłatnie.

www.shouldisteyorshouldigo.net

pozdrawiam serdecznie
Liza Rina Kośny

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...