Bezpłatne i "wolne światopoglądowo". O tych gabinetach nikt głośno nie mówi, a działają od wakacji

[Zdjęcie ilustracyjne] Gabinety bez klauzuli sumienia
[Zdjęcie ilustracyjne] Gabinety bez klauzuli sumienia Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
Niewiele osób o nich wie, trudno znaleźć informacje na ten temat – mowa o obiecywanych przez Rafała Trzaskowskiego bezpłatnych gabinetach bez klauzuli sumienia. W Warszawie są dwa takie miejsca, działają od sierpnia, jak podaje TOK FM, jednak nawet mieszkańcy stolicy nie mieli o nich pojęcia.


– Warszawa, kolejnym miastem po Poznaniu, które dba o to, by opieka zdrowotna nie była w pełni uzależniona od światopoglądu lekarza. Dwa szpitale – na Solcu i Praski – zapewniają tzw. "gabinety bez klauzuli sumienia", gdzie można uzyskać poradę czy receptę bez obaw o odmowę motywowaną ideologicznie – napisała na swoim profilu Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.Gabinety przyjmują pacjentki od sierpnia. Zapewniają kompleksową i bezpłatną opiekę – także kobietom z niepełnosprawnościami – są również wolne światopoglądowo.

Pacjentki mają pewność, że lekarz, który je przyjmie, wypisze receptę na tabletki hormonalne czy antykoncepcję awaryjną.

Katarzyna Wilkołaska-Żuromska, pełnomocniczka prezydenta ds. kobiet w rozmowie z TOK FM mówiła, że gabinety są miejscami, w których "będą po prostu respektowane prawa kobiet i będą udzielane im wszystkie świadczenia, które są gwarantowane w koszyku świadczeń".
Źródło: tokfm.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Masz w domu niemowlę? Uważaj na leżaczki – miały być wybawieniem, a mogą szkodzić