W Oknie Życia w Kutnie zostawiono chłopca. Sprawą zajęła się policja

Pierwsze dziecko w Oknie Życia w Kutnie
Pierwsze dziecko w Oknie Życia w Kutnie Zrzut z ekranu/Facebook
Okno Życia w Kutnie powstało 30 listopada 2009 roku. Znajduje się w Domu Parafialnym prowadzonym przez Siostry Pasjonistki św. Pawła Od Krzyża. Po 10 latach trafiło do niego pierwsze dziecko. Chłopca znaleziono 1 listopada w godzinach popołudniowych.


Na miejsce wezwano policję i zespół ratownictwa medycznego. Dziecko trafiło do szpitala na obserwację, już wiadomo, że jest zdrowe.

– Policja nie będzie wszczynać poszukiwań jego matki; dziecko nie było narażone na niebezpieczeństwo – poinformowała sierż. szt. Daria Fraszczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie w rozmowie z Polsat News.Niemniej kolejnym ważnym etapem jest ustalenie jego tożsamości i wykluczenie porwania lub zaginięcia, a następnie znalezienie rodziny zastępczej. Mama ma sześć tygodni, żeby zmienić swoją decyzję.

Okno Życia to bezpieczne miejsce, w którym można pozostawić dziecko, pozostać anonimowym i nie ponieść konsekwencji karnych. Otwiera się od zewnątrz, a chwilę później włącza się alarm, który dla osób opiekujących się Oknem, jest sygnałem, że trafiła tam dziecko. W Oknach Życia, które prowadzi Caritas Polska znaleziono już blisko 100 dzieci.
Źródło: polsatnews.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Masz w domu niemowlę? Uważaj na leżaczki – miały być wybawieniem, a mogą szkodzić