Dla dziecka i mamy. Uniwersalny środek do dezynfekcji, którego zastosowanie cię zaskoczy

Dostępny w każdej aptece bez recepty Octenisept z uwagi na szerokie spektrum działania uchodzi wśród konsumentów za uniwersalny środek do dezynfekcji
Dostępny w każdej aptece bez recepty Octenisept z uwagi na szerokie spektrum działania uchodzi wśród konsumentów za uniwersalny środek do dezynfekcji Materiały prasowe / Octenisept
W wielu polskich domach stoi na honorowym miejscu w łazience albo schowany jest w domowej apteczce. Zważywszy na jego popularność, nie dziwi fakt, że na swoim koncie może pochwalić się prestiżowym tytułem Marka Dekady 2009-2019. Lek octenisept zna chyba każdy, kto kiedyś lekko zranił się w palec albo musiał oddać własną krew do badania.


Dostępny w każdej aptece bez recepty octenisept z uwagi na szerokie spektrum działania uchodzi wśród konsumentów za uniwersalny lek do odkażania. Zgodnie z zaleceniem producenta stosowany jest do odkażania i wspomagania leczenia małych, powierzchownych ran błony śluzowej oraz do dezynfekcji skóry przed prostymi zabiegami niechirurgicznymi.
Wygodny w użyciu spray o działaniu bakterio-, grzybo- i wirusobójczym można jednak stosować w jeszcze innych wymagających interwencji sytuacjach. Niektóre z nich mogą być dla niektórych zaskakujące. Poniżej prezentujemy inne wskazania do sięgnięcia po znany środek zawierający w sobie fenoksyetanol i dichlorowodorek oktenidyny.
Miejsca intymne
Octenisept przydaje się w leczeniu wspomagającym stanów zapalnych w obrębie narządów płciowych. Wynika to z jego skuteczności w infekcjach intymnych o podłożu bakteryjnym (Gardnella) czy grzybiczym (Candida albicans). Poza tym przyspiesza rekolonizację bakterii Lactobacillus, utrzymujących prawidłową florę narządów płciowych.

Po octenisept najlepiej sięgnąć, gdy tylko pojawiają się pierwsze niepokojące objawy infekcji intymnej – ból, pieczenie, swędzenie. Dzięki niemu można zdusić zakażenie w zarodku. Zabieg ułatwia fakt, że preparat nie wywołuje szczypania ani bólu. Z myślą o paniach do leku odkażającego oddzielnie można dokupić specjalny aplikator dopochwowy. Skutecznie leczy pierwsze objawy infekcji intymnych. Doskonały także dla partnera. Bez recepty.
Pępek noworodka
Według najnowszych zaleceń octenisept wymieniany jest wśród antyseptyków (preparatów odkażających) rekomendowanych w miejscowej pielęgnacji pępka dziecka po narodzinach. Pod tym względem na jego korzyść przemawiają takie atuty jak całkowita nietoksyczność, brak zawartości alkoholu oraz wysoka skuteczność bakteriobójcza.

W jaki sposób należy dbać o pępek malucha, aby zapobiegać potencjalnemu zakażeniu? Do pielęgnacji tej części ciała najlepiej używać bawełnianego wacika nasączonego octeniseptem. Czas działania antyseptyku wynosi ok. 1 min. Następnie należy pępek i skórę wokół niego dokładnie osuszyć. Preparat odkażający powinno się stosować raz na dobę lub w razie zanieczyszczenia pępka.
Jama ustna
Okazuje się, że popularny spray można też stosować do odkażania jamy ustnej z aft i pleśniawek. Te pierwsze to mające postać nadżerek bolesne pęcherzyki otoczone czerwoną obwódką, które przyciągają bakterie. Drugie, wywołane przez grzyby (drożdżaki), to kremowobiałe naloty, najczęściej zlokalizowane na języku czy podniebieniu.


Działanie bakteriobójcze i grzybobójcze octeniseptu pomaga w zwalczaniu aft i pleśniawek. Wystarczy nasączyć gazik i przyłożyć do zmienionych miejsc w jamie ustnej na ok. 1 min. Pędzlowanie jamy ustnej preparatem przy pomocy nasączonego gazika należy przeprowadzić 3 razy dziennie do ustąpienia objawów.

Artykuł powstał we współpracy z Octenisept

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Masz w domu niemowlę? Uważaj na leżaczki – miały być wybawieniem, a mogą szkodzić