Czekała z córką w kolejce na SOR-ze. Gdy ratownik zobaczył dziecko, "porwał" je do gabinetu

Ratownik medyczny uratował życie dziewczynki chorej na cukrzycę
Ratownik medyczny uratował życie dziewczynki chorej na cukrzycę Fot. Katarzyna Bednarczyk/Agencja Gazeta
Pani Monika pisze: "dzięki Tobie moje dziecko żyje". W ten sposób podziękowała ratownikowi medycznemu, który nie pozwolił, by ona i jej córka czekały w kolejce na SOR-ze. Gdyby nie jego błyskawiczna reakcja, dziecko zapadłoby w śpiączkę.


Kiedy ratownik zobaczył dziewczynkę, jej ciężki oddech i problemy z przytomnością, postawił na nogi wszystkich. "Przechodzili inni, ale to dzięki Tobie moja Diana nie zapadła w śpiączkę, dzięki Tobie dostała czas na szybką reakcję lekarzy" - pisze pani Monika w poście na Facebooku, który udostępniło 34 tysiące osób.Po reakcji ratownika szybko przetransportowano dziecko do Gdańska, do Szpitala Akademickiego na Oddział Intensywnej Terapii. Okazało się, że dziewczynka ma cukrzycę.

"Nigdy wcześniej na nic nie chorowała, a trafiła na SOR w skrajnym stanie. To wszystko zagrażało jej życiu" - opisała w poście pani Monika i dziękuję anonimowemu ratownikowi: "Nie wiem, jak się nazywasz i nie mam pojęcia jak Ci podziękować, ale wierzę w siłę Facebooka i to, że ten post przeczytasz. Dla nas jesteś BOHATEREM. Dziękujemy".

Jak się okazało, "magia Facebooka" zadziałała – mama Diany odnalazła ratownika, który uratował jej dziecko i będzie mogła mu podziękować inaczej niż przez media społecznościowe.

Teraz dziewczynka czuje się lepiej. Pod postem pojawiło się aż 10 tysięcy komentarzy wspierających, z gratulacjami i podziękowaniami dla wszystkich ratowników medycznych, którzy kiedykolwiek zachowali się w ten sposób. "W takich momentach odzyskuję wiarę w ludzi" - czytamy w komentarzach.


Objawy cukrzycy u dziecka
Objawy cukrzycy u dzieci bywają mało charakterystyczne. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Do objawów cukrzycy typu 1 zalicza się: częste oddawanie moczu (także w nocy, zwłaszcza jeśli wcześniej nie występowało), chudnięcie bez powodu i nagle, zmęczenie, osłabienie, rozdrażnienie, zaburzenia wzroku, brak chęci do nauki, zaburzenia rytmu serca, zajady, zapach acetonu z ust oraz skurcze mięśni.

Wśród objawów cukrzycy typu 2 u dzieci wymienia się: częste napady głodu, zwiększone pragnienie, suchą, swędzącą skórę, infekcje intymne oraz zmęczenie i senność.

Jeśli podejrzewasz, że twoje dziecko może chorować na cukrzycę, koniecznie zabierz je do lekarza. Cukrzycę u dzieci diagnozuje się m.in. za pomocą badania poziomu cukru na czczo, doustnego testu obciążenia glukozą, oznaczeniem glukozy w moczu, oznaczeniem przeciwciał przeciwko antygenom wysp trzustkowych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Masz w domu niemowlę? Uważaj na leżaczki – miały być wybawieniem, a mogą szkodzić