Jej syn prosił, by jechać w aucie bez fotelika. Teraz mama apeluje do rodziców

Apel matki: woźcie dzieci w fotelikach samochodowych jak najdłużej!
Apel matki: woźcie dzieci w fotelikach samochodowych jak najdłużej! fot. Facebook
Każde dziecko ma w życiu taki moment, w którym czuje się bardzo dorosłe i swoją dorosłość pragnie manifestować na różne sposoby. Jednym z nich jest jeżdżenie w aucie bez fotelika i podkładki. Pewna mama przekonała się, że nie warto się na to godzić.


Jen McLellan, prowadząca profil na Facebooku Plus Mommy, ku przestrodze opublikowała zdjęcia z wypadku samochodowego, w którym ucierpieli jej mąż i 9-letni syn. Kiedy ratownicy zobaczyli, w jakim stanie jest auto, nie mogli uwierzyć, że chłopcu... właściwie nic się nie stało!


Tata z synem jechali z wizytą do przyjaciół. Stali na skrzyżowaniu, było czerwone światło. Wtedy rozpędzony duży SUV przejechał na czerwonym świetle i uderzył prosto w samochód McLellan'ów.

"W niedzielę otrzymałam informację, na którą nikt nigdy nie jest przygotowany i nikt nie chce takiej usłyszeć. Dowiedziałam się, że mój mąż i syn mieli straszny wypadek samochodowy" - opisuje Jen.

"Byłam dość opanowana, dopóki nie przybyłem na miejsce wypadku i nie okazało się, że nie mogę zobaczyć mojego syna. W końcu dostrzegłam go w czerwonych plamach, potem zobaczyłam samochód i moje serce zamarło".

Oceniając zdjęcie opublikowane na Facebooku, można wnioskować, że wypadek był poważny. Jednak podczas gdy samochód został "skasowany", chłopiec po uderzeniu był w stanie sam wyjść z auta.

Mogłoby być zupełnie inaczej, gdyby 9-latek nie siedział w foteliku samochodowym. Ratownicy medyczni wyraźnie podkreślili, że życie chłopca uratował fakt, że siedział na podwyższeniu.

Siniaki chłopca od pasów bezpieczeństwa pokazują, że był dobrze przypięty. Gdyby nie podwyższenie, pas połamałby dziecku kości twarzoczaszki, mógłby go udusić lub połamać szyję, w tym kręgosłup. Tak poważny wypadek, który kończy się siniakami to najlepsza z możliwych wersji.


W szpitalu wszyscy ze zdziwieniem powtarzali to samo: "wszystko dzięki fotelikowi!". Jen zdradziła, że jej syn nie raz już prosił, by zrezygnować z fotelika. Jednak mama była uparta.

"Nie zliczę, ile kłótni odbyłam z moim 9-latkiem o ten fotelik. Słyszałam w kółko, że koledzy już nie jeżdżą w fotelikach. Jestem na zawsze wdzięczna, że się nie ugięłam!" - pisze Jen.

Ta sytuacja to ostrzeżenie dla rodziców – nie pozwalajcie dzieciom jeździć bez fotelików, jeśli pas bezpieczeństwa bez podwyższenia nie przechodzi przez ich ciało w odpowiednim miejscu! "Woźcie dzieci w fotelikach tak długo, jak się da! Nawet jeśli toczą z wami boje i uważają, że to obciach! Niech to będzie wasz wniosek z mojego doświadczenia" - apeluje mama.
Źródło: babyology

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...