Z myślą o rodzicach i dzieciach. Ratunek w sytuacjach, gdy w domu zawita prawdziwy kryzys

Z myślą o rodzicach, którzy potrzebują wsparcia w codziennej opiece nad swoimi dziećmi, towarzystwa ubezpieczeniowe opracowują najróżniejsze pakiety polis, które zapewniają im ochronę finansową bądź ułatwiają dostęp do określonych usług.
Z myślą o rodzicach, którzy potrzebują wsparcia w codziennej opiece nad swoimi dziećmi, towarzystwa ubezpieczeniowe opracowują najróżniejsze pakiety polis, które zapewniają im ochronę finansową bądź ułatwiają dostęp do określonych usług. Kirill Ryzhov / 123rf.com
Kochający rodzic robi wszystko, by zapewnić swojemu dziecku szczęście, bezpieczeństwo i zdrowie, po prostu przychylić mu nieba w każdej sferze życia. Nikt nie jest jednak Supermanem czy Wonder Woman – nie wszystko da się przewidzieć, a ponadto zdarzają się sytuacje, gdy miłość i troska rodzica rozbija się niestety o przeszkody natury finansowej.


Tak dzieje się, gdy w budżecie domowym zabraknie środków na korepetycje dla pociechy, nieobecnej w szkole z powodu choroby. Taki problem może też zaistnieć, gdy w przedszkolu zdarzy się wypadek na tyle poważny, że wymagający rehabilitacji dziecka. Albo pojawi się dylemat – szybka, ale płatna wizyta u pediatry lub bezpłatna, ale z czekaniem w kolejce.

W takich i innych pisanych przez życie scenariuszach nie zawsze rodzic, nawet ten z najlepszymi chęciami, będzie w stanie sam rozwiązać problem. I to nie tylko od strony finansowej, ale także organizacyjnej, gdy np. zaistnieje potrzeba pilnego wyjścia do apteki, lecz rodzic nie będzie miał akurat możliwości zostawienia chorego dziecka pod opieką kogoś innego.

Z myślą o rodzicach, którzy jak wszyscy niekiedy potrzebują wsparcia, również w codziennej opiece nad swoimi pociechami, towarzystwa ubezpieczeniowe opracowują najróżniejsze pakiety, które zapewniają im ochronę finansową bądź ułatwiają dostęp do określonych usług. Często takie połączenia polis posługują się klarownym nazewnictwem np. Dziecko czy Mama.
Skierowane do rodzin pakiety ubezpieczeniowe składają się z polis wspierających bezpośrednio rodziców oraz usług ukierunkowanych na zaspokajanie potrzeb dziecka. Świadczona w ich ramach opieka ma na ogół charakter finansowy, zdrowotny, edukacyjny oraz prawny, odpowiadając na najczęściej przytrafiające się rodzinom trudne sytuacje.


Rodzinne ubezpieczenie pomoże zatem, gdy rodzic zachoruje i będzie musiał zorganizować sobie pomoc domową do sprzątania czy gotowania. Wybawi też z kłopotów finansowych, jakie wiążą się ze szkodami wyrządzanymi przez ich dzieci. W razie choroby ułatwi rodzicowi dostęp do lekarza specjalisty, a w przypadku "psychicznego dołka" kontakt z psychologiem.

Co się tyczy dzieci, istnieje możliwość wypłaty odszkodowania od następstw nieszczęśliwych wypadków w żłobku, przedszkolu czy szkole, ale także na zajęciach pozaszkolnych takich jak karate czy taniec. W razie nagłej choroby dziecka ubezpieczyciel zorganizuje korepetycje, wizytę u pediatry lub lekarza specjalisty, dostawę leków do domu czy też zapłaci za pobyt w szpitalu.

Z rodzinnych pakietów ubezpieczeniowych mogą korzystać nie tylko obecni, ale także przyszli rodzice. Niezależnie od tego, czy mają już dzieci lub dopiero się ich spodziewają, dostają dużą swobodę w sprofilowaniu pakietu polis wedle własnych potrzeb. Warto pamiętać, że w pakiecie poszczególne polisy często kosztują sumarycznie mniej niż kupowane oddzielnie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Masz w domu niemowlę? Uważaj na leżaczki – miały być wybawieniem, a mogą szkodzić