Pierwsze dziecko w świdnickim Oknie Życia. Dostało piękne, podwójne imię

W Oknie Życia w Świdnicy zostało zostawione dziecko. To zdrowy chłopiec
W Oknie Życia w Świdnicy zostało zostawione dziecko. To zdrowy chłopiec swidnica.caritas.pl
Okno życia przy Przedszkolu Publicznym Zgromadzenia Sióstr Prezentek w Świdnicy powstało w maju 2010 roku. W piątek o 19.41 trafiło tam pierwsze dziecko – tygodniowy chłopiec.


O sprawie poinformowały media lokalne. O szczegółach opowiedziała "Gościowi Świdnickiemu" siostra Bernadetta Żygadło.– Kiedy usłyszałyśmy dźwięk oznajmiający obecność dziecka w oknie życia, szybko pobiegłyśmy do miejsca, gdzie ono się znajduje. Okazało się, że po 10 latach od poświęcenia i otwarcia okna w naszej placówce, ktoś przyniósł do niego dzieciątko – relacjonuje kobieta.

Dodała, że chłopiec jest zdrowy i zadbany. Ma kilka dni i dostał imię Józef Ignacy. Siostry wezwały pogotowie i dopełniły formalności. Dziecko trafiło na oddział neonatologii w Wałbrzychu, później zostanie umieszczone w ośrodku adopcyjnym i rozpocznie się proces ustalania jego tożsamości i szukania dla niego rodziny.– Cieszymy się, że mama malucha nam zaufała. Zrobimy wszystko, by dzieciątko rozwijało się zdrowe i bezpieczne – powiedziała siostra.
Źródło: swidnica.gosc.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Masz w domu niemowlę? Uważaj na leżaczki – miały być wybawieniem, a mogą szkodzić