Poker face i suszarka, czyli do czego zdolna jest babcia, by chronić wnuki. Będziecie płakać!

Pewna odważna babcia wypowiedziała wojnę piratom drogowym za pomocą... suszarki do włosów!
Pewna odważna babcia wypowiedziała wojnę piratom drogowym za pomocą... suszarki do włosów! fot. Twitter
Co przy ulicy robi starsza pani na krześle z suszarką? Jak to, co – pomaga drogówce łapać piratów drogowych! Oto, do czego zdolna jest babcia, która martwi się o bezpieczeństwo swoich wnuków.


Patti Baumgartner, odważna babcia z wielkim poczuciem humoru i honoru sama postanowiła zawalczyć o bezpieczeństwo dzieci ze swojego osiedla i wypowiedziała wojnę kierowcom pędzącym po ulicy przed jej domem. Tych zdjęć nie da się nie pokochać!

Kobieta postanowiła wystraszyć kierowców, przybrała pokerową minę, ciemne okulary i... suszarkę do włosów. Tak uzbrojona siadła na krześle przy ulicy. Kiedy tylko przejeżdżało auto, celowała w nie niczym radarem.Jak przyznała, niepokoi ją nie tylko los jej wnuków, ale w ogóle dzieci z osiedla, bo kierowcy pędzą ulicami między domami jak po autostradzie. "Wiele osób narzeka, że nie może spokojnie spacerować czy jeździć na rowerze" - powiedziała Patti lokalnej stacji telewizyjnej KPAX. "Nawet nie próbowałabym tu wsiadać na rower!", dodała.

Dlatego opracowała plan. "Rozmawialiśmy z synem, jak sprawić, by kierowcy zwolnili i postanowiliśmy, że usiądę na krześle z suszarką" - opowiadała babcia. Fakt, widok "suszarki" fałszywej czy prawdziwej działa zawsze!

Inicjatywę Patti udokumentował jej syn na fotografii, a zdjęcie wrzucił na Twittera. Jego mama patrolująca na osiedlu wywołała wielki entuzjazm. Zdjęcie udostępnił nawet policjant z Montana State Highway Patrol uznając jej pomysł za genialny.

"Myślę, że mamy problem z prędkością i pomyślałem, że to świetny pomysł, który da ludziom do myślenia, a jednocześnie ich nie wkurzy" - skomentował. Bo przecież w "suszeniu" nie chodzi o złośliwość, lecz o bezpieczeństwo, także innych. Kierowcy zbyt często o tym zapominają.

Można się śmiać, lecz prawda jest taka, że każdy rodzic chciałby, by babcia Patti usiadła z suszarką przy jego bloku lub przy szkole jego dzieci... O odważnej babci materiał zrobiło m.in. CNN i Newsweek.
Źródło: babyology
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...