"Mam parę pytań, odpowiesz?". Krótki film Malwiny może uratować tysiące kobiet

Regularne badania zwiększają szansę na szybkie wykrycie raka i odzyskanie zdrowia
Regularne badania zwiększają szansę na szybkie wykrycie raka i odzyskanie zdrowia Zrzut z ekranu/Facebook
Jak często chodzisz do fryzjera? Jak często kupujesz nowe ciuchy albo kosmetyki? Jak często kupujesz sobie coś ładnego? Jak często odwiedzasz spa, solarium, kosmetyczkę, siłownię? A jak często się badasz? Rak ma w dupie, jak wyglądasz.


– 14 grudnia 2018 usłyszałam diagnozę: nowotwór złośliwy, potrójnie ujemny rak piersi z przerzutami do węzłów chłonnych, stadium 3 – pisze Malwina na swoim profilu "Triple Negative Life Positive" i dodaje, że "mimo bólu, łez i strachu odnalazła sporo miejsca na szczęście".

Z czytelnikami dzieli się swoją historią, pokazuje oblicze choroby, a także to, jak sobie radzi po usłyszeniu diagnozy i w trakcie leczenia. "Rak to nie wyrok! Szczęście to wybór" – puentuje.

Wykorzystując swoją energię i doświadczenia Malwina uświadamia kobietom, jak ważne są regularne badania. Pomimo wielu już kampanii, nadal okazuje się, że wiele pań "nie ma czasu", "nie ma okazji", "znowu coś im wypadło". Niestety często myślimy, że nas to nie dotyczy, a skoro nie odczuwamy uciążliwego bólu, to na pewno nic złego się nie dzieje.Malwina na swoim filmie pokazuje, że to bardzo mylne myślenie. Gdy na tabliczce pojawia się napis "rak ma w dupie jak wyglądasz", zdejmuje perukę i przyklejone rzęsy. Przyznaje, że żyje, bo bada się regularnie.

1 na 8 kobiet ma raka. Wczesne wykrycie zmian znacznie zwiększa szansę na wyleczenie (pamiętajcie o samobadaniu!). Warto sobie o tym przypomnieć, gdy kolejny raz wpadniemy na pomysł przełożenia wizyty u lekarza czy zrezygnowania z wykonania badań.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...