Znaleziono kolejnego chłopca w Oknie Życia. Dostał już imię

Zdaniem ONZ-owskich ekspertów tzw. okna życia powinny być zastępowane bardziej systemowymi rozwiązaniami. Na przykład prawem do anonimowego porodu
Zdaniem ONZ-owskich ekspertów tzw. okna życia powinny być zastępowane bardziej systemowymi rozwiązaniami. Na przykład prawem do anonimowego porodu Agencja Gazeta
To już drugi noworodek, który został znaleziony w rzeszowskim Oknie Życia w tym roku. Tym razem alarm rozległ się w sobotę około 5 rano. Chłopiec jest zdrowy i waży zaledwie 3,7 kilograma, co oznacza, że na świat przyszedł niedawno.


Siostry z Domu Samotnej Matki wybrały mu imię, zerkając w kalendarz. W sobotę imieniny obchodził m.in. Anastazy, Bertram, Bonifacy, Euzebiusz, Hiacynt, Jacenty, Jaczewoj, Liberat, Maksym, Miron, Rogat, Rustyk, Septym, Septymiusz, Serwiusz, Straton, Zawisza i... Jacek. Wybrały to ostatnie.

Zgodnie z procedurami, chłopiec trafił na obserwację do szpitala. – Chłopczyk trafił do nas w stanie ogólnym dobrym. Natomiast chcielibyśmy podkreślić, że nie miał zabezpieczonej pępowiny. Przy tej okazji apelujemy, by przy takich porodach, które zdarzają się w domach, nie w szpitalach, pamiętać o zabezpieczeniu pępowiny – powiedziała, w rozmowie z TVP3 Rzeszów, lekarka z oddziału neonatologii, Małgorzata Stokłosa.

Po wyjściu ze szpitala, Jacek trafi do domu dziecka i będzie czekał na adopcję – podobnie jak czwórka pozostałych dzieci, które zostały oddane do rzeszowskiego Okna Życia w ciągu ostatnich 10 lat.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...