Nie zapominajmy o praktycznym zastosowaniu. Jak udekorować okno w pokoju dziecięcym?

Wystrojone okno stanowi obok łóżeczka i tapety na ścianie wizytówkę dziecięcego pokoju. Komfort małemu dziecku zapewnią rolety lub zasłony zaciemniające
Wystrojone okno stanowi obok łóżeczka i tapety na ścianie wizytówkę dziecięcego pokoju. Komfort małemu dziecku zapewnią rolety lub zasłony zaciemniające Yellow Tipi / Materiały prasowe
Dla wielu rodziców urządzanie pokoju dziecięcego to czysta przyjemność, mimo że wymaga dużego zaangażowania. W końcu wszystko trzeba dobierać pod względem nie tylko estetyki, ale także komfortu i bezpieczeństwa pociechy. Również dekoracja okna w królestwie malucha powinna rządzić się tymi zasadami.


Wystrojone okno stanowi obok łóżeczka i tapety na ścianie wizytówkę dziecięcego pokoju. Zazwyczaj każdy, kto po raz pierwszy przekracza próg pomieszczenia, w którym dziecko bawi się i śpi, kieruje szybko wzrok na miejsce, które dosłownie i w przenośni można nazwać oknem malucha na świat. Przewrotnie - im młodsza pociecha, tym większe wymogi.

Tych wymogów nie należy rozumieć tylko w kategoriach estetyki. Oczywiście takie dekoracje okienne jak zasłony czy rolety swoimi walorami współtworzą pogodny i ciepły klimat dziecięcego pokoju, ale nie to jest najważniejsze. Poza dorosłymi piękne wzornictwo docenią niewątpliwie pociechy w starszym wieku. W przypadku tych najmłodszych o wiele większe znaczenie powinien mieć jednak praktyczny wymiar dobieranych do okien osłon.
To właśnie najmniejsi przesypiają dużą część doby, niejednokrotnie wybudzając się i niepokojąc rodziców. Za częstymi pobudkami dziecka kryją się różne przyczyny. Warto mieć świadomość, że jedną z nich może być właśnie niewłaściwy wybór dekoracji okna, która nie chroni przed słońcem.

Jeśli zależy nam, by dziecko miało zapewnione warunki nie zakłócające snu, powinniśmy wyposażyć pokój w rolety lub zasłony zaciemniające. W ten sposób zabezpieczymy pomieszczenie przed wpadającym z zewnątrz i wybudzającym dziecko światłem.

Rolety lub zasłony zaciemniające cechuje jeszcze jeden niepodważalny atut – blokując promienie słoneczne, chronią pokój dziecięcy przed nadmiernym przegrzaniem. Ta zaleta okazuje się zbawienna zwłaszcza latem, gdy upały dają się we znaki. Spanie w gorącym i dusznym pokoju to męka dla dorosłego, a co dopiero, wyczulonego na bodźce malucha.
Do takiej ochrony sprawdzą się idealnie rolety oraz zasłony wykonane z tkaniny typu blackout. Tego rodzaju materiał ma tę właściwość, że znacznie ogranicza przepuszczanie promieni słonecznych do wnętrza pomieszczenia. Jest w stanie zablokować światło nawet do 95 proc., stwarzając warunki sprzyjające komfortowemu snu małego domownika.


Z bogatym wyborem tkanin oraz szerokimi możliwościami montażu rolet i zasłon zaciemniających zetkniemy się w ofercie Yellow Tipi. Pochodzący z Dolnego Śląska producent wyposażenia i dekoracji wnętrz dziecięcych pokoi projektuje zasłony zawieszane na kółkach, szelkach, taśmie i na kanale z grzywką oraz rolety montowane do ściany, sufitu, bezpośrednio na okno lub na karnisz. Co więcej, zamówimy tam również produkt na miarę – a więc na każde okno.

Poza roletami, zasłonami i firanami polska marka oferuje pod swoim szyldem mnóstwo dekoracji: naklejki dekoracyjne, pufy, kołderki, pościele, narzuty, poduszki, dywany, maty oraz oczywiście tipi. Więcej informacji o tworzonej przez zespół rodziców firmie, która kieruje się dewizą "jesteśmy po to, by czynić świat dziecka bardziej niezwykłym", można znaleźć na jej oficjalnej stronie.

Artykuł powstał we współpracy z Yellow Tipi

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...