Lewandowska pochwaliła się nowym wózkiem i wywołała gniew fanek. "Klarunia tak lubi"

W jakim wieku dziecko jest za duże na wózek?
W jakim wieku dziecko jest za duże na wózek? fot. Instagram
W jakim wieku dziecko jest już za duże na wózek? Czy w momencie, w którym chodzi "normalnie", powinno zawsze dorównywać rodzicom kroku? Dyskusja na ten temat rozpętała się pod zdjęciem Ani Lewandowskiej, na którym widzimy 2-letnią Klarę w modnej spacerówce.


"Zamiast promować sport, reklama wózka", "niestety żyjemy już nie tylko w świecie dorosłych zdominowanym przez komputery i smartfony, ale także dzieci w wózkach do 5, 6 roku życia, samochodzikach elektrycznych, rowerkach pchanych przez rodziców", "Klara jest chyba za duża na wózek" - tak brzmią nieliczne z krytycznych komentarzy pod postem Ani Lewandowskiej.

Trenerka pochwaliła się pięknym wózkiem w kwiecisty wzór i mocno jej się oberwało. Pod pierwszym komentarzem o tym, że jej córka jest już za dużo, by jeździć we wózku, Lewandowska napisała, że "Klarunia ma w wózku najlepsze drzemki i tak lubi".Dla wielu rodziców to sensowny argument. Dwa lata to wiek, kiedy czas drzemki się zmienia i każdy ma prawo mieć swoje patenty na to, by jego dziecko było szczęśliwe i wypoczęte. Poza tym, jak się okazuje, wielu rodziców korzysta z wózka jeszcze po ukończeniu przez dziecko 3. roku życia.

Internautki piszą, że to po prostu przydatny środek lokomocji niekoniecznie podczas spaceru dla przyjemności, lecz szybkiej wypadku na miasto czy zakupy. "Nie ma nic bardziej 'urokliwego', niż matka w pędzie i dziecko próbujące dorównać jej kroku" - ironizuje jedna z komentujących.


Zdaniem Lewandowskiej każdy rodzic wie najlepiej, czego na co dzień potrzebuje ich dziecko. Owszem, pod warunkiem, że rodzic ma głowę na karku i jest świadomy tego, co robi. "To tak jak powiedzieć, że 60-latek jest za duży na rolki... na rower... Bez sensu" - czytamy w komentarzach.

Nie ma wątpliwości, że Lewandowscy dbają o Klarę, jednak w całej dyskusji krytycy mają trochę racji – na ulicach nie brakuje przedszkolaków w wózkach i maluchów na pojazdach elektrycznych.

Zamiast się ruszać, siedzą, a czasem to ich jedyne chwile na świeżym powietrzu. Rodzice ulegają modzie i wygodzie, ale zapominają o tym, że im więcej ruchu, tym lepiej. Wszystko jest dla ludzi, ale z głową.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...