Zdradzi czy nie zdradzi? Okazuje się, że długość związku nie ma znaczenia, ważne są te 2 cechy

Czy da się określić, czy ktoś nas zdradzi? Naukowcy twierdzą, że tak
Czy da się określić, czy ktoś nas zdradzi? Naukowcy twierdzą, że tak Max Rovensky/Unsplash
Dlaczego? To pytanie, które najpewniej zadaje sobie każda zdradzona osoba. Próbuje zrozumieć, co spowodowało, że ukochana lub ukochany zdecydowali się na skok w bok. Niejednokrotnie zdradzony człowiek myśli, że popełnił błąd – najnowsze badania może go odrobinę pocieszą i sprawią, że przestanie obarczać się winą...


Mogłoby się zdawać, że na temat zdrad napisano już wszystko i jeszcze więcej. Wielu z nas ma swoje przeczucia i teorie, a już z pewnością nikt zdradzony nie chciałby być i nawiązując relacje nie myśli, że mogłoby go to spotkać.

Smutną prawdą jest, że nieraz bardzo trudno to przewidzieć, bo ileż to razy zaufaliśmy komuś bezgranicznie, będąc pewnymi, że to ta jedyna, ten "na zawsze", a potem... No cóż. Ból, cierpienie i zniszczenie.

Tematowi przyjrzeli się naukowcy z Uniwersytetu w Queensland, a ich odkrycia są całkiem zaskakujące. Badacze wykluczyli bowiem wpływ takich czynników jak stan cywilny czy długość związku – jednym z ich smutnych wniosków jest to, że zdrada jest prawdopodobna nawet w bardzo długich i oddanych relacjach. Według nich nie mają one wpływu na to, czy ktoś jest wierny, czy też nie. Uznali również, że nie da się ustalić "typu osoby zdradzającej".

Czy zatem da się określić, kto do zdrady się posunie, a kto nigdy tego nie zrobi? Naukowcy twierdzą, że tak i polecają przyjrzeć się nie tylko osobie zdradzającej, ile związkowi, który tworzy z drugim człowiekiem.

Australijscy badacze porozmawiali z grupą osób będących w heteroseksualnych związkach. Przeprowadzili z nimi ankiety. Okazało się, że jeżeli do zdrad dochodziło to z powodu oddalenia się od partnera/partnerki i braku poczucia satysfakcji w związku. Wskazano również dwie rzeczy wyróżniające i łączące osoby zdradzające: to impulsywność i wielu partnerów seksualnych w przeszłości.
Źródło: kobieta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...