Dzisiaj istotny dzień dla pobierających 500 plus. Jest ważne ostrzeżenie

W ramach programu 500 plus na każde dziecko wsparcie finansowe trafi w sumie do 6,8 mln dzieci
W ramach programu 500 plus na każde dziecko wsparcie finansowe trafi w sumie do 6,8 mln dzieci Agencja Gazeta
Od 1 lipca na comiesięczne wsparcie finansowe na pierwsze (i jedyne) dziecko mogą liczyć wszyscy rodzice, niezależnie od wysokości dochodów czy stanu cywilnego. Jeśli wniosek zostanie złożony między 1 lipca a 30 września, rodzic otrzyma wypłatę pieniędzy wraz z wyrównaniem od lipca. Dziś jednak ważny dzień – wnioski można już wypełniać w inny niż dotychczasowo sposób.


Od 1 sierpnia można bowiem składać wnioski w sposób tradycyjny, czyli albo pocztą, albo osobiście w urzędach gmin czy ośrodkach pomocy społecznej. Urzędnicy i wojewodzi przestrzegają jednak, żeby nie korzystać z pomocy rozmaitych "pośredników" w składaniu wniosków – mogą okazać się wyłudzaczami. Pomóc wypełnić podanie zawsze mogą urzędnicy gmin.

500 plus na pierwsze dziecko – kiedy będą wypłacone pieniądze?
Warto wspomnieć, że pierwsze wypłaty 500 plus na nowych zasadach zostały wypłacone już 2 lipca – zaledwie dzień po tym, jak ruszyło składanie wniosków. Nie jest to jednak norma, oficjalne terminy wypłat wymienione są poniżej:

Do dnia 31 października 2019 r. – 500 plus zostanie wypłacone w październiku, jeśli wniosek zostanie złożony w okresie lipiec - sierpień 2019 r.

Do dnia 30 listopada 2019 r. – 500 plus zostanie wypłacone w listopadzie, jeśli wniosek zostanie złożony we wrześniu 2019 r.

Do dnia 31 grudnia 2019 r. – 500 plus zostanie wypłacone w grudniu, jeśli wniosek zostanie złożony w październiku 2019 r.

Do dnia 31 stycznia 2020 r. – 500 plus zostanie wypłacone w styczniu, jeśli wniosek zostanie złożony w listopadzie 2019 r.

Prawdopodobnie wsparcie trafi łącznie do ok. 6,8 mln dzieci, również tych przebywających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Oznacza to, że w tym roku program Rodzina 500 plus będzie kosztował dodatkowe 9,6 mld zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...